Chaz Williams w Kingu – wreszcie rozrywający w Szczecinie

Share on facebook
Share on twitter

Grający ostatnio w lidze islandzkiej, Chaz Williams został nowym koszykarzem Kinga Szczecin. Poszukiwania rozgrywającego trwające od dłuższego czasu, wreszcie udało się kogoś sprowadzić przynajmniej na testy.

Chaz Williams / fot. wikimedia commons

W tych butach Stephen Curry trafia wielkie rzuty >>

Do trzech razy sztuka. Chaz Williams (27 lat, 175 cm) to kolejny gracz w składzie Kinga, który ma pełnić rolę rozgrywającego. Przed nim byli Kaspars Vecvagars i Tywain Mckee, ale obaj z klubem się już pożegnali z uwagi na niezadowalający poziom, jaki prezentowali. Amerykanin zacznie od try-outu.

W ubiegłym roku miał okazje grać na północy Europy, najpierw w Finlandii, a potem na Islandii. W zespole Thor Thorl, w którym kończył sezon, zdobywał blisko 16 punktów, zbierał 4,2 piłki, rozdawał 4,7 asysty i to wszystko w 24 minuty. W lidze fińskiej było nieco słabiej – 12,6 punktu, 2,6 zbiórki i 3,5 asysty.

Williams to absolwent uczelni Massachusetts, na której spędził 4 lata. W ostatnim roku zdobywał blisko 16 punktów w każdym spotkaniu.

Amerykanin to niziutki rozgrywający, bardzo szybki i dynamiczny, ale jednak niezbyt ograny w poważnych ligach. W sumie rozegrał zaledwie 53 spotkania od 2014 roku i oprócz wspomnianych lig, ma na koncie 2 mecze w Meksyku, 5 w Turcji i 100 minut w G League.

Kolejnym zmartwieniem jest jego skuteczność za 3 punkty, która wynosi zaledwie 29%. Przy problemach Kinga z rzutami z dystansu nie jest to optymistyczny znak. W krótkiej rotacji szczecinian przyda się na pewno, ale nie jest to raczej wzmocnienie, które zmieni oblicze zawodzącego w tym sezonie Kinga.

Grzegorz Szybieniecki

W tych butach Stephen Curry trafia wielkie rzuty >>
NBA

Na taki miesiąc fani New York Knicks musieli czekać przez lata! W niedzielę ich zespół wygrał 109:90 w pojedynku z Detroit Pistons, dzięki czemu Nowojorczycy kończą luty na czwartym miejscu w Konferencji Wschodniej i mają pozytywny bilans 18-17.
1 / 03 / 2021 10:07
Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Już osiem kolejnych zwycięstw mają na koncie zawodnicy Brooklyn Nets, którzy w czwartek rozbili 129:92 Orlando Magic. To ich najdłuższa seria wygranych od sezonu 2005/06. Dzięki serii wygranych Nets prawie dogonili już 76ers na pierwszym miejscu Konferencji Wschodniej.
26 / 02 / 2021 15:57