1. liga: Już tylko Sokół Łańcut bez porażki

Share on facebook
Share on twitter
Rawplug Sokół Łańcut wygrał we Wrocławiu z WKK 84:78, dzięki czemu pozostał jedyna niepokonaną ekipą na parkietach 1. Ligi. Pierwszych porażek za to doznały zespoły ze Słupska i Wałbrzycha.
Maciej Klima / fot. Sebastian Maślanka, Sokół Łańcut

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Zespół z Łańcuta przyzwyczaił już w ostatnich latach do solidności i gry na wysokim poziomie. Nie inaczej jest i w tym sezonie – Sokół idzie jak burza i ma już na koncie 5 zwycięstw. W ostatniej kolejce ekipa prowadzona przez Dariusza Kaszowskiego pokonała we Wrocławiu WKK 84:78.

Sokół to przede wszystkim zespół, a nie indywidualności i tak też było i tym razem. 16 punktów zdobył Maciej Klima, 14 Mariusz Konopatzki, a Bartosz Ciechociński 13. Cały zespół miał 21 asyst. Dla WKK najwięcej punktów zdobył Jakub Patoka – 21.

Zwycięstwo z WKK oznacza, że Sokół jest w tym momencie jedynym niepokonanym zespołem w 1. Lidze. Będący do tej pory bez porażki STK Czarni Słupsk i Górnik Trans.eu Wałbrzych musieli w ostatniej kolejce uznać wyższość rywali.

Zespół prowadzony przez Mantasa Cesnauskisa przegrał tym razem zaciętą końcówkę i poległ w Krośnie 72:74. Nie pomogły aż 24 punkty Damiana Janiaka. Po stronie Miasta Szkła po 14 oczek uzbierali Krzysztof Spała i Damian Ciesielski.

Górnik z kolei przegrał wyjazdowe spotkanie w Łowiczu z Księżakiem 84:89. Dla zwycięzców aż 6 zawodników zanotowało dwucyfrową zdobycz punktową – najwięcej, 17, uzbierał Łukasz Ratajczak. W zespole z Wałbrzycha najskuteczniejsi byli Grzegorz Kulka – 19 i Kamil Zywert – 18.

Warty odnotowania jest także udany debiut w roli pierwszego trenera Biofarmu Basketu Marcina Klozińskiego – poznaniacy pokonali ledwo wiążący koniec z końcem (albo i nie wiążący) Polfarmex Kutno 83:75.

Pełną tabelę 1. ligi znajdziesz TUTAJ >>

RW

.

POLECANE