PRAISE THE WEAR

10 minut Stelmetu – Legia jeszcze nie teraz

10 minut Stelmetu – Legia jeszcze nie teraz

Legia była ciut lepsza niż zwykle, ale Stelmet był rywalem z innej bajki. Mistrzowie Polski bardzo pewnie wygrali w Warszawie 95:78.

Vladimir Dragicević (fot. Andrzej Romański/Plk.pl)

PLK, NBA – obstawiaj na UNIBET i wygrywaj kasę! >>

Klasyczny Stelmet w PLK. Może nie zaczynamy meczu zmobilizowani na 100%, ale jak już przyciśniemy, to robi się seria 21:2 i mistrzowie przejmują kontrolę nad meczem. Tym razem moment mobilizacji przyszedł na przełomie pierwszej i drugiej kwarty. „Za dobry” dla obrońców Legii był Vladimir Dragicević, dobrą zmianę dał Filip Matczak, trafił z dystansu Armani Moore (rzadkość w tym sezonie) i przewaga urosła do kilkunastu punktów.

Legia zaczęła mecz obiecująco w ataku, prowadziła nawet 22:14, ale przy większym nacisku zielonogórzan miała gigantyczne problemy ze zdobywaniem punktów, a nawet zmieszczeniem się w 24 sekundach z oddaniem rzutu.

Drugą połowę – znów klasyka gatunku – Stelmet zaczął dość byle jak. Gdyby gospodarze przyzwoicie trafiali rzuty z otwartych pozycji, mieliby szansę nawet i na odrobienie strat. Skończyło się jednak na trzeciej kwarcie wygranej tylko 21:20, a Stelmet nie pozwolił na cokolwiek więcej.

Najlepszym zawodnikiem meczu był Dragicević, który w 20 minut na parkiecie zanotował 13 punktów i 9 zbiórek, wymusił też aż 9 przewinień. Moore i Martynas Gecevicius (3-6 z dystansu) dodali po 13 “oczek”. Spokojnie, zespołowo grający goście trafili 11 razy za 3 punkty.

Legia po tej porażce ma bilans 0-9 i o pierwszą wygraną w PLK za tydzień powalczy na własnym parkiecie z Polpharmą Starogard Gdański. W pierwszym meczu pod okiem Tane Spaseva widać było trochę lepszej niż zwykle gry w ataku, otworzyli się nieco Tharpe (18 pkt.) i Wall (15 pkt.), ale wciąż nie wygląda to optymistycznie.

TS

Pełne statystyki z meczu TUTAJ >>

PLK, NBA – obstawiaj na UNIBET i wygrywaj kasę! >>
POLECANE

tagi

Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Tym razem sytuacja dotyczy rezerw, które występują w pierwszej lidze. Dotychczas drużynę prowadził Marcin Grygowicz, jednak za sprawą przeciętnych wyników rozstał się z wrocławskim klubem.
14 / 03 / 2023 13:25
Wydaje się, że zmiana trenera nie przyniosła momentalnej poprawy wyniku, natomiast zdecydowania poprawiła nastroje wśród zawodników, ale i kibiców. Śląsk przegrał z London Lions 76:83, ale chyba nikt z tego powodu nie rozpacza.