11. kolejka PLK oczami bukmacherów. Egzekucja w Zielonej Górze, emocje w Warszawie

Share on facebook
Share on twitter
Wyraźny lider wyłonił się w tabeli Energa Basket Ligi po 10 kolejkach. Polski Cukier Toruń, który był jednym z faworytów bukmacherów jeszcze przed startem sezonu, na razie spełnia oczekiwania. Torunianie rozpoczęli już zmagania w 11. kolejce, pozostałe zespoły natomiast dopiero szykują się do rywalizacji. Jak najbliższa runda wygląda oczami bukmacherów?
Trener Żan Tabak i Stelmet / fot. A. Romański, plk.pl

Zdecydowanie najwięcej zarobić można na ewentualnym zwycięstwie Polpharmy Starogard Gdański (kurs za Fortuną: 9,4). Trudno jednak się temu dziwić. Ekipa ze stolicy Kociewia okupuje ostatnie miejsce w tabeli, co stawia ją w roli outsidera ligi. Bukmacherzy przewidują, że starogardzianie w środę, 4 grudnia, zostaną zrównani z ziemią w Zielonej Górze, gdzie czeka ich konfrontacja ze Stelmetem Eneą BC (kurs: 1,05).

Co ciekawe, tylko odrobinę lepiej wyglądają szanse na zwycięstwo MKS-u Dąbrowa Górnicza w niedzielę z Kingiem w Szczecinie (kursy odpowiednio: 4,5 i 1,2). To będzie konfrontacja 13. z 9. aktualnie siłą Energa Basket Ligi. Niewielka różnicą dzieląca oba zespoły w tabeli, zdaniem bukmacherów ma jednak znikome znaczenie. King jest stawiany w roli wyraźnego faworyta.

Najwięcej emocji, zdaniem bukmacherów, powinien dostarczyć czwartkowy (05.12) pojedynek Legii Warszawa z Treflem Sopot. W tej rywalizacji szanse obu zespołów rozkładają się po połowie, choć nieco więcej można zarobić na zwycięstwie ekipy znad morza (kursy odpowiednio: 1,9 i 1,99). Dodajmy, że stołeczny zespół wygrał w tym sezonie zaledwie 2 z 10 meczów, a bilans sopocian to 6-4.

Rzućmy jeszcze okiem na notowania bukmacherów w przypadku hitu 11. kolejki, w którym to, idący jak burza w tym sezonie, Start Lublin stawi czoła Anwilowi Włocławek (sobota, 07.12). Mimo że to lublinianie jak na razie sprawiają lepsze wrażenie, to jednak Anwil wiele razy już udowadniał, że potrafi sprostać presji na trudnym terenie. To też nie umknęło uwadze bukmacherów (kursy: 3,15 i 1,37).

Wszystkie mecze w ramach 11. kolejki w swojej ofercie ma legalny bukmacher Fortuna, który przygotował dla nowych graczy liczne bonusy na start. Ponadto, w dalszym ciągu można tam typować swojego faworyta w walce o mistrzostwo Polski.

NBA

Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51