17 asyst Aarona Johnsona – najlepszy wynik od Igora Milicicia

Share on facebook
Share on twitter

Amerykański rozgrywający Stali Ostrów Wlkp. świetnie znajdował kolegów i poprowadził swój zespół do wygranej 89:78 z Miastem Szkła Krosno – do rewelacyjnych 17 asyst dodał też 11 punktów oraz 5 przechwytów.

(fot. Jakub Janecki/BM Slam Stal)

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

Ale to był popis Aarona Johnsona – najlepiej asystujący z obecnych graczy PLK (przed niedzielnym meczem miał średnio 6,1 asysty w meczu), w pierwszej kwarcie praktycznie każdą akcję kończył podaniem do gracza, który zdobywał punkty, potem miał jeszcze kilka takich fragmentów.

Ostatecznie Johnson zatrzymał się na 17 asystach, co jest najlepszym wynikiem w PLK od 30 marca 2010 roku, gdy taki wynik zaliczył Igor Milicić. Obecny trener Anwilu grał wtedy dla AZS Koszalin i rozdawał asystę za asystą w meczu ze Sportino Inowrocław, które zakończyło się wynikiem 103:80.

Stal Johnsona wygrała w niedzielę niżej, bo Miasto Szkła znów walczyło do końca. W drugiej kwarcie Stal prowadziła już 43:23, ale goście się nie poddali. Bardzo dobrze grali Devante Wallace (20 punktów i 7 zbiórek), po 13 punktów zdobyli Jakub Dłuski i Dino Pita, a 9 punktów, 6 zbiórek i 7 asyst miał też bardzo dobry Dawid Bręk.

Ostrowianie postawili w końcu na swoim, od remisu 69:69 w czwartej kwarcie zagrali już lepiej. Poza błyskotliwym Johnsonem skuteczni byli przede wszystkim Christo Nikołow (16 punktów) oraz Shawn King (13), Stal wygrała ósmy mecz z rzędu i ma bilans 16-8.

Wracając do Johnsona – do absolutnego rekordu PLK, 21 asyst Milosa Sporara z sezonu 2005/06, trochę mu jednak zabrakło. Ale może w kolejnych meczach?

ŁC

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

POLECANE

Na boisku najbardziej brakuje obrony i zbiórek, a skład drużyny z Wrocławia po prostu jest źle zbudowany. Wszystko wskazuje na to, że za kiepski początek sezonu posadą zapłaci Andrzej Adamek, ale sama wymiana trenera nie uratuje jeszcze sytuacji.

tagi