18-letni weteran – Luka Doncić nie fauluje i już

Share on facebook
Share on twitter

Koszykarski świat zachwyca się genialnym nastolatkiem ze Słowenii, a tymczasem on – reprezentując Real Madryt w Eurolidze – dodaje do swojej gry kolejne, niezwykłe aspekty.

Luka Doncić (fot. FIBA.com)

PLK, NBA – obstawiaj na UNIBET i wygrywaj kasę! >>

Sam podstawowe statystyki Luki Doncicia po pierwszych 10 kolejkach Euroligi muszą robić wrażenie. Zastępujący kontuzjowanego Sergio Llulla w roli pierwszego rozgrywającego realu, młody Słoweniec notuje średnio na mecz 19.7 punktu (49% z gry), 6.1 zbiórki oraz 4.2 asysty.

Serwis Eurohoops zauważył jednocześnie bardzo ciekawą prawidłowość związaną z przewinieniami. Doncić nie tylko wyjątkowo rzadko fauluje, ale jednocześnie jest świetny w wymuszaniu fauli rywala.

W dotychczasowych 10 kolejkach Euroligi, grając ponad 27 minut na mecz, popełnił zaledwie 8 fauli, czyli zaledwie 0.8 na spotkanie. W ostatnich 5 meczach odgwizdano mu jedynie 2 przewinienia.

Po drugiej stronie również jest niesamowity. Wymuszone przez niego 63 przewinienia (6.3 na mecz) to najlepszy wynik w całej Eurolidze. Żaden dominujący środkowy, żadna z gwiazd rozegrania nie jest faulowana częściej. Jeśli dodać do tego jego świetną skuteczność z rzutów wolnych (89%, trafił 60-67), widać, jak wiele gwiazda Realu zyskuje na cwaniactwie i boiskowej mądrości, zupełnie nie pasującej do tak młodego wieku.

RW

PLK, NBA – obstawiaj na UNIBET i wygrywaj kasę! >>
POLECANE