2 liga: Rusza drużyna młodzieżowa Dzików Warszawa

Share on facebook
Share on twitter

Po zakończeniu debiutanckiego sezonu i zapewnieniu sobie utrzymania w 2 lidze, warszawskie Dziki poszerzają działalność. Od nowego sezonu będą również funkcjonować jako drużyna młodzieżowa U20.

Piotr Bakun i Łukasz Pacocha / fot. Angelika Stasiak

W tych butach Stephen Curry zadziwia NBA >>

Zadania sformowania i poprowadzenia drużyny podjął się jeden z najlepszych strzelców i rozgrywających w historii 1 ligi – Łukasz Pacocha.

– Budowanie zespołu od zera to wielkie wyzwanie. Zwłaszcza, kiedy klub nie posiada jeszcze struktur szkolenia dzieci i młodzieży. Dlatego też, w naszej drużynie U20 znajdą się uzdolnieni wychowankowie innych klubów, głównie z Mazowsza – mówi Pacocha.

– Zorganizowaliśmy już jeden camp naborowy, podczas którego udało nam się wyłonić trzon zespołu. Aktualnie prowadzimy jeszcze rozmowy z kilkoma zawodnikami, ale pod koniec czerwca skład będzie już kompletny. 13 sierpnia zaczynamy przygotowania do kolejnego sezonu – dodaje trener Dzików.

Drużyna młodzieżowa trenować będzie razem z drużyną seniorską, prowadzoną przez Piotra Bakuna. Dzięki temu młodzi zawodnicy Dzików będą miesli szansę czerpać z wiedzy i doświadczenia swoich starszych kolegów. Również podejście do szkolenia będzie analogiczne – m.in. wszyscy zawodnicy będą objęci biomechaniczną oceną funkcjonalną, na podstawie której zostaną przygotowane indywidualne plany rozwoju. Od samego początku współpracować będą z trenerem przygotowania motorycznego.

Według deklaracji klubu, najlepsi zawodnicy drużyny U20 będą regularnie grać z zespołem seniorskim i walczyć o awans do 1 ligi. Samodzielnie wystąpi również w młodzieżowych mistrzostwach Polski.

W tych butach Stephen Curry zadziwia NBA >>
POLECANE

Po ostatniej fali zwolnień, odejść i zawieszeń w składzie BM Slam Stali zostało 5 graczy na poziomie ekstraklasy. Już jutro, w sobotę, ostrowianie zagrają w Dąbrowie Górniczej. Debiut Łukasza Majewskiego w roli trenera zapowiada się więc dość egzotycznie.