200 baniek dla Curry’ego – największy kontrakt w historii NBA

200 baniek dla Curry’ego – największy kontrakt w historii NBA

Share on facebook
Share on twitter

Dokładnie 201 milionów dolarów w 5 sezonów zarobi wielka gwiazda mistrzów NBA. Stephen Curry jest pierwszy zawodnikiem NBA, który podpisze umowę wyższą od 200 milionów.

Stephen Curry (fot. Wikimedia Commons)

W takich butach gra Stephen Curry – zobacz >>

Stephen Curry, były MVP ligi i dwukrotny mistrz NBA z Warriors skończył właśnie śmiesznie niski (z dzisiejszej perspektywy), 4-letni kontrakt na sumę zaledwie 44 milionów. Od dawna wiadomo było, że pozostanie w Oakland i zarobi monstrualne pieniądze.

Przy okazji, informacja o wysokości i decyzji Curry’ego, okazała się jednym z pierwszych grubych newsów Adriana Wojnowskiego, ogłoszonych po jego przejściu do ESPN.

Niewiadomą była jedynie konkretna suma, jaką pracodawca wynagrodzi jego talent. Mówiło się nawet o sumie 205-206 milionów dolarów. Warriors są zmuszeni głęboko sięgnąć do portfela, by utrzymać skład z całą czwórką Curry, Durant, Thompson, Green, ale po pierwsze będą faworytami do kolejnych mistrzostw w najbliższych latach, a po drugie już zarobili płacąc Stephowi nieprzyzwoicie niskie pieniądze przez ostatnich kilka sezonów.

Nikt nie ma wątpliwości, że jednoczesnym przy wzroście salary cap, akurat Stephen na taką podwyżkę zasłużył – już teraz jest jednym z najwybitniejszych strzelców w historii, a przecież nie ma jeszcze 30 lat. Z życzliwymi gratulacjami pospieszył nawet LeBron James.

Warriors myślą oczywiście także o o uzupełnieniu składu poza ich wielką czwórką. Apetyt na Andre Iguodalę ma zapewne pół ligi, a w piątek do grona poważnie zainteresowanych jego usługami dołączyli San Antonio Spurs. Mistrzom chwilowo udało się dogadać z rezerwowym rozrywającym Shaunem Livingstonem. Według źródeł ESPN, ma zarobić “tylko” 24 miliony dolarów za następne 3 sezony, co jest rewelacyjną ceną – przy jego doświadczeniu i wartościowym wkładzie w grę drużyny.

PG

Zobacz w jakich butach wymiata Stephen Curry >>

POLECANE

tagi

NBA

Drugi odcinek #StrefaChanasa na rozpoczęcie koszykarskiego sezonu 2020/21! Gośćmi Kamila są: trener Mihailo Uvalin oraz Radosław Hyży, był znany zawodnik, a obecnie także trener. Czego spodziewają się po zespołach ekstraklasy?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Trwa tworzeniu planu na stworzenie ligi 3×3 już w czerwcu – w porannym programie w Polsat Sport zdradził prezes PZKosz, Radosław Piesiewicz. Przy braku sportu na żywo taka inicjatywa wydaje się być racjonalna i może przynieść wiele korzyści.
1 / 05 / 2020 11:53