4. tydzień PLK: Josh Bostic z MVP. Kto na plus, kto na minus?

Najlepszym graczem tygodnia został Josh Bostic z Arki Gdynia. Wysoką formę potwierdza Keith Hornsby, do dawnej dyspozycji wraca Ben McCauley, a na nowa gwiazdę ligi wyrasta Kris Clyburn.
Josh Bostic / fot. Eurocup

MVP
Josh Bostic (Arka Gdynia) – 36 minut, 33 punkty (11/17 z gry), 7 zbiórki, 3 asysty
Pod nieobecność Phila Greene’a Bostic wziął na siebie całą odpowiedzialność za zespół i póki co nie zawodzi. Trudny mecz we Wrocławiu udało się Arce przepchnąć głównie dzięki dobrej grze Bostica, który mimo że czasem decyduje się na trudne rzuty, to potem i tak kończy mecz z bardzo dobrą skutecznością i co najważniejsze kolejnym zwycięstwem jego zespołu na koncie. Bostic jest aktualnie drugim strzelcem ligi – średnio 22,8 punktu, a przy tym trafia 53,8% rzutów za 3 punkty!

Wyróżnienia

Keith Hornsby (Polski Cukier Toruń) – 18 minut, 21 punktów (8/12 z gry) 4 zbiórki, 2 asysty
Kolejny dzień w pracy rzucającego obrońcy Polskiego Cukru. Hornsby jest niezwykle pewny w ataku – nie tylko rzuca z dystansu, ale także pokazuje spore umiejętności kończenia akcji bliżej obręczy. Póki co jego gra jest sporą nadwyżką nad Michaelem Umehem.

Kris Clyburn (Enea Astoria Bydgoszcz) – 32 minuty, 26 punktów (9/17 z gry), 3 zbiórki, 2 asysty
Świetne spotkanie debiutującego na europejskich parkietach Amerykanina – zabrakło tylko zwycięstwa. Clyburn pokazał w meczu z Anwilem niesamowicie szybki krok, który pozwolił mu mijać każdego rywala. Do tego naprawdę przyzwoicie wyglądał jego rzut. W kolejnych meczach może stać się liderem Astorii na stałe.

Ricky Ledo (Anwil Włocławek) – 29 minut, 27 punktów (7/13 z gry), 7 zbiórek, 5 asyst i 9 wymuszonych fauli
Końcówka meczu z Eneą Astorią należała zdecydowanie do niego. Ledo po to został właśnie do Włocławka ściągnięty, żeby w takich momentach brać na siebie odpowiedzialność w trudnych momentach i tym razem nie zawiódł.

Mathieu Wojciechowski (WKS Śląsk Wrocław) – 31 minut, 27 punktów (9/14 z gry), 8 zbiórek
Szybki jak wiatr, skuteczny w kontrach, a także w rzutach z dystansu. Wojciechowski znów robi na parkiecie to, w czym jest najlepszy i czym zachwycał w poprzednim sezonie. Był naprawdę bliski poprowadzenia swojego zespołu do niespodziewanej wygranej z Arką Gdynia. Więcej na temat jego gry w Śląsku piszemy TUTAJ >>

Nana Foulland (Trefl Sopot) – 29 minut, 17 punktów (7/12 z gry), 17 zbiórek
Podkoszowa ostoja Trefla i filar wcale nie tak słabej defensywy zespołu z Sopotu. Nana pozytywnie zaskakuje także w ataku, gdzie jest naprawdę aktywny i blisko kosza bardzo skuteczny. Więcej o nim przeczytasz TUTAJ>>

Ben McCauley (King Szczecin) – 27 minut, 25 punktów (10/17 z gry), 6 zbiórek, 3 asysty
Mecz ze Startem Lublin pokazał, że warto jest czekać na Bena w optymalnej formie. McCauley robił ogromną różnicę w ataku. Ustawienie ofensywy wokół niego może sprawić, że King będzie grał zdecydowanie płynnie i skuteczniej po tej stronie boiska, co przełoży się na kolejne zwycięstwa.

Gracze do poprawki

Efe Uwadiae-Odigie (HydroTruck Radom) – 10 minut, 0 punktów (0/3 z gry), 2 faule
Kolejny mecz środkowego HydroTrucka, w którym na parkiet wniósł niestety niewiele. W starciach z większymi centrami (szczególnie w obronie) widać braki centymetrów i fizyczności, a jego repertuar zagrań w ataku jest mocno ograniczony. Mocny kandydat do opuszczenia Polski w najbliższych tygodniach.

Andrew Chrabascz (WKS Śląsk Wrocław) – 24 minuty, 0 punktów (0/2 z gry), 3 zbiórki, 5 asyst
Szczególnie w tak zaciętych spotkaniach jak to z Arką Gdynia, Śląsk potrzebuje więcej wkładu w grę od Chrabascza. Wrocławianie cały czas mają problem z kontuzjowanym Michaelem Humphreyem, a więc pozostali podkoszowi musza wziąć na siebie więcej odpowiedzialności.

Keanu Pinder (Legia Warszawa) – 18 minut, 3 punkty (1/2 z gry), 5 zbiórek, 5 fauli, 3 straty
Jest w tym sezonie graczem pierwszopiątkowym, od którego należy już wymagać zdecydowanie więcej. Wracają jednak demony z poprzedniego sezonu, w którym Pinder wyglądał na mocno zagubionego. Bez jego lepszej gry będzie ciężko Legii o przełamanie serii porażek.

Jokubas Gintvainis (PGE Spójnia Stargard) – 28 minut, 5 punktów (1/5 z gry), 5 asyst, 5 fauli, 3 straty
W tak zaciętym meczu jak to z Treflem Spójnia potrzebuje lepszej gry liderów. O ile Ray Cowels starał się ciągnąć zespół, tak obaj rozgrywający, a szczególnie Gintvainis, rozczarowali. To było zdecydowanie najgorsze spotkanie Litiwna w tym sezonie.

Brynton Lemar (Start Lublin) – 25 minut, 4 punkty (1/10 z gry), 2 zbiórki, 2 asysty
Wygląda na to, że Start jest mocno uzależniony od punktów Bryntona Lemara. Amerykanin nie popisał się w Szczecinie skutecznością, co niestety dla zespoły z Lublina przełożyło się na pierwszą w tym sezonie porażkę.

Maciej Bojanowski (Polpharma Starogard Gd.) – 34 minuty, 4 punkty (2/6 z gry), 2 zbiórki
Mimo że na parkiecie przebywał aż 34 minuty, tak był mało zauważalny. Skrzydłowy Polpharmy schowany był po rogach w ataku i rzadko kiedy uczestniczył w ataku swojej drużyny. Przy dziurach w składzie zespołu ze Starogardu Gdańskiego potrzebna jest jego zdecydowanie lepsza gra.

Grzegorz Szybieniecki

MKS Dąbrowa Górnicza pokonał na wyjeździe HydroTruck Radom 78:75. Gospodarze długo byli słabszą drużyną, ale zagrali dużo lepszą drugą połowę, mieli nawet rzut na dogrywkę. Gościom wygraną zapewnił jednak bezbłędny w ostatnich kilkudziesięciu sekundach Mike Lewis (18 punktów, 6/6 z linii wolnych).
19 / 09 / 2021 22:06
Sam Doron Lamb to za mało – Amerykanin zdobył 30 punktów, ale jego Start ponownie zaprezentował się słabiutko i wyraźnie przegrał z Kingiem 73:92. Po stronie ekipy ze Szczecina świetne spotkanie rozegrali rezerwowi – tercet Davis-Kikowski-Bartosz zdobył w sumie 56 punktów.
19 / 09 / 2021 19:18

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
75 urodziny NBA i 23 edycja NBA 2K – oto co przynosi nam najbliższy sezon najlepszej koszykarskiej ligi świata w wydaniu cyfrowym. Premiera NBA 2K22 już 10 września. Czekacie tak samo jak my?
10 / 09 / 2021 14:11

Po dwóch zwycięstwach w trzech dotychczasowych meczach tego sezonu (i zerwaniu kontraktu przez Andre Spihghta) do Torunia nadchodzą posiłki. Nowym zawodnikiem Twardych Pierników został Jahhens Manigat (30 lat, 188 cm), który poprzedni sezon spędził na Litwie.
18 / 09 / 2021 15:46
Miały być dwa mecze, ostatecznie rozegrano tylko jeden, ale reprezentacja Polski i tak ma powody do zadowolenia. W piątek Polacy wygrali bowiem, po ciężkim boju, 20:18 z Estonią na start mistrzostw Europy w Paryżu.
11 / 09 / 2021 9:46
Nowym prezydentem związku zawodników Euroligi został w środę Tornike Shengelia, zastępując na tym stanowisku Luigiego Datome. Jednym z wiceprezydentów wybrany został natomiast Mateusz Ponitka (Zenit Sankt Petersburg) – to duży honor dla polskiego gracza.