PRAISE THE WEAR

ME 3×3: Polacy odpadli w ćwierćfinale

ME 3×3: Polacy odpadli w ćwierćfinale

Słoweńcy świetnie trafiali z dystansu i wygrali z Polską 21:14.

koszykowka_3x3Polacy bardzo chcieli uniknąć rozstawionej z nr. 2 w turnieju Słowenii, ale grupowa porażka z Holandią skazała ich na ćwierćfinał z tym zespołem. Rywale szybko wyszli na prowadzenie, dzięki trafieniom Gaspera Ovnika za dwa punkty. Polacy przegrywali już 0:4.

Ale walczyli. Dobre wjazdy pod kosz zaliczył Norbert Kulon, trudny rzut z odchylenia trafił Filip Kenig, kilka razy przewagę fizyczną pod koszem wykorzystał Przemysław Rduch – to jego trafienia dały remis 9:9.

Wtedy jednak Słoweńcy znów zaczęli trafiać z dystansu – rzut Ovnika dał im prowadzenie 13:10, którego Biało-Czerwoni już nie odrobili. Ostatecznie przegrali 14:21.

W polskim zespole zabrakło rzutów z dystansu i punktów Przemysława Lewandowskiego. Polacy do końca starali się gonić Sloweńców, “Lewy” rzucał za dwa, ale pudłował. W ostatniej minucie gra Biało-Czerwonych zupełnie się posypała, Słoweńcy zasłużenie wygrali wysoko.

POLECANE

tagi

Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Niecały rok temu był kapitanem mistrzów Polski, teraz grę w pierwszej lidze łączy z marketingiem sportowym i pisaniem artykułów. Michała Gabińskiego zapytaliśmy o wiele kwestii – m.in. ubiegły sezon, nowe przepisy, ale i ewentualne zakończenie kariery.
21 / 03 / 2023 19:16