• Home
  • NBA
  • 4 kluby w 4 dni – Stauskas i Baldwin bohaterami na walizkach

4 kluby w 4 dni – Stauskas i Baldwin bohaterami na walizkach

Share on facebook
Share on twitter

Nik Stauskas i Wade Baldwin, by znaleźć się w Indiana Pacers musieli najpierw zaliczyć Portland, potem Cleveland i Houston. To zdecydowanie najczęściej wymieniani gracze podczas tegorocznego trade deadline.

Nik Stauskas / fot. wikimedia commons

W takich butach finały NBA wygrywał Kevin Durant! >>

Nik Stauskas i Wade Baldwin IV w ciągu ostatnich dni byli wymieniani w sumie 3 razy, zawsze w duecie:

4 lutego 2019 – Nik Stauskas i Wade Baldwin IV z Portland, a także drugorundowe picki z 2012 i 2023 trafiają do Cleveland Cavaliers w zamian za Rodneya Hooda.

7 lutego 2019 (dzień trade deadline) – Stauskas i Baldwin trafiają do Houston razem z Imanem Shumpertem pozyskanym wcześniej przez Cavs. W przeciwną stronę idą Brandon Knight i Marquese Chriss. Zamieszane w to wszystko były także drugorundowe picki.

7 lutego 2019 (dzień trade deadline) – Stauskas i Baldwin, drugorundowy pick i prawa do Maarty’ego Leunena wymieni zostają do Indiana Pacers w zamian za gotówkę.

Wirtualna trasa, jaką przebyła ta dwójka, liczy ponad 4800 mil, czyli 7725 kilometrów. Podróż samochodem bez zatrzymywania się potrwałaby 70 godzin, czyli blisko 3 dni.

Dla Stauskasa Pacers to już 7. klub w NBA, a dla Baldwina to 5.  Ten drugi sporo czasu spędził w G League, do której także podczas tego sezonu był zsyłany. Według amerykańskich źródeł, obaj zostaną przez Indianę zwolnieni.

GS

W takich butach finały NBA wygrywał Kevin Durant! >>