5 punktów w 8 sekund! To był cud w Toruniu (WIDEO)

Na niecałe 8 sekund przed końcem meczu przegrywali 5 punktami i mieli mniej niż 1% szans na zwycięstwo! W niezwykłych okolicznościach Polski Cukier zdołał jednak doprowadzić do dogrywki i wygrał mecz z Arką 109:108.
Krzysztof Szubarga i Jure Skifić / fot. Alicja Krajewska, Polski Cukier Toruń

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

To był jeden z najbardziej szalonych meczów PLK ostatnich lat. W Toruniu, 8 kwietnia 2017 roku, od początku meczu działy się rzeczy nietypowe – Polski Cukier zaczął od szturmu i wygrania pierwszej kwarty aż 33:11, a chwilę później niesamowicie zaczęła grać dla odmiany Arka, która wygrała drugą kwartę 32:16.

W końcówce wydawało się, że ostatecznie to właśnie goście z Gdyni zgarną zwycięstwo, utrzymując kilkupunktową przewagę, zwłaszcza po celnych rzutach wolnych Przemysława Żołnierewicza – Arka na 7.9 sekund przed syreną prowadziła różnicą 5 oczek (91:86).

Z obliczeń Pulsu Basketu wynika, że w tym momencie Polski Cukier miał zaledwie 0.3% szans na wygranie tego meczu. A jednak!

„Pierniki” ruszyły do ataku. Najpierw bardzo trudną trójkę z biegu, ponad rękami Mikołaja Witlińskiego trafił Łukasz Wiśniewski. Było 89:91 na 3.4 sekundy przed końcem.

Piłkę spod kosza wybijał doświadczony Piotr Szczotka, ale zrobił to tak fatalnie, że zdołał ją przechwycić Obie Trotter. Amerykanin podał do Jure Skificia, a ten równo z syreną trafił na dogrywkę (91:91). Arka i tak miała jeszcze szczęście, że Chorwat nadepnął na linię i jego rzut był tylko za 2 punkty, bo już wtedy mogłoby być po meczu.

Przez całą, bardzo ofensywną (18:17) dogrywkę minimalnie prowadził Polski Cukier, ale w samej końcówce znów doszło do kompletnego szaleństwa. Torunianie zrobili bardzo wiele, aby wypuścić wygraną z rąk. Arkę na prowadzenie wyprowadził Wojciech Czerlonko, prowadzenie rajdem przez całe boisko odzyskał Kyle Waever, a rzutu na wygraną Arki nie trafił Bartosz Jankowski.

Warto to wszystko zobaczyć jeszcze raz!

.

.

Opóźnienie trwało kilka miesięcy, ale zawodnicy i kibice HydroTrucka wreszcie się doczekali. Radomskie Centrum Sportu – nowa hala mogąca pomieścić ponad 5 tysięcy widzów uzyskała zgodę na użytkowanie. Niewykluczone, że zawodnicy Mihailo Uvalina zadebiutują w niej już 12 grudnia w meczu ze Śląskiem Wrocław.
3 / 12 / 2021 17:58

Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Sporo cudzoziemców, którzy w ubiegłym sezonie biegali po boiskach PLK, w nowym sezonie zakłada koszulki klubów z najlepszych sześciu lig Europy.Przyjrzeliśmy się losom tych graczy. Dodatkowo w tekście spojrzę na dwóch zawodników, którzy co prawda nie grają w topowych rozgrywkach, ale wyróżniają się w swoich, silnych ligach.
2 / 12 / 2021 11:34
Ważne zwycięstwo zaliczyli we wtorek zawodnicy GKS-u Tychy, którzy na własnym parkiecie wygrali 88:77 z drugą drużyną TBS Śląsk Wrocław. To już ósma wygrana z rzędu tyskiego zespołu, który z bilansem 11-1 jest liderem tabeli 1. ligi.
1 / 12 / 2021 13:09
Ostatnia kolejka Euroligi była jedenastą w trwającym sezonie – oznacza to, że za nami blisko jedna trzecia rundy zasadniczej, można więc powoli pokusić się o pierwsze typowania. Na wyraźnych liderów wyrastają Real Madryt i FC Barcelona, ale za ich plecami tworzy się mała grupa pościgowa. Zawodzą jak na razie obrońcy tytułu – Anadolu Efes Stambuł oraz zawsze groźne i mierzące wysoko CSKA Moskwa.