51 punktów w kwartę – Sixers zgnietli Brooklyn

Drugiej niespodzianki nie było. Philadelphia 76ers w rewanżu potrafili wykorzystać przewagę fizyczną, pokonali Nets na własnym parkiecie aż 145:123 i wyrównali stan serii na 1:1.

Ben Simmons i Jole Embiid / fot. wikimedia commons

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>

Po dużej niespodziance w pierwszym spotkaniu, także w drugim do przerwy Nets radzili sobie nadspodziewanie dobrze. Choć zagrał jednak Joel Embiid, Sixers prowadzili po I połowie zaledwie 65:64.

W trzeciej kwarcie kibice w Filadelfii zobaczyli jednak drużynę, na jaką czekali przez cały sezon. Niezwykłe 51 punktów w 12 minut to wyrównanie historycznego rekordu NBA. Joel Embiid i Ben Simmons w końcu zaczęli dominować fizycznie nad rywalami. Zwłaszcza ten drugi wyraźnie poprawił się po pierwszym meczu, za który został wybuczany przez własna publiczność.

Simmons kończył mecz z triple double – 18 punktów, 10 zbiórek i 12 asyst. Embiid w zaledwie 21 minut zanotował 23 punkty i 10 zbiórek. Obudził się także JJ Redick, który dodał 17 oczek i nie był już tak często problemem w obronie.

Nets nie byli za to w stanie już do końca w defensywie ustać rozpędzonym, silniejszym Sixers. W ataku mogli liczyć wyłącznie na obwodowych – Spencer Dinviddie zdobył 19 punktów, a D’Angleo Russell 16, obaj po 3 razy trafili z dystansu.
W serii mamy zatem 1:1, teraz czas na dwa mecze na Brooklynie. Jeszcze może być bardzo ciekawie!

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
75 urodziny NBA i 23 edycja NBA 2K – oto co przynosi nam najbliższy sezon najlepszej koszykarskiej ligi świata w wydaniu cyfrowym. Premiera NBA 2K22 już 10 września. Czekacie tak samo jak my?
10 / 09 / 2021 14:11

Miały być dwa mecze, ostatecznie rozegrano tylko jeden, ale reprezentacja Polski i tak ma powody do zadowolenia. W piątek Polacy wygrali bowiem, po ciężkim boju, 20:18 z Estonią na start mistrzostw Europy w Paryżu.
11 / 09 / 2021 9:46
Kilka tygodni dzieli nas od startu nowego formatu międzynarodowych rozgrywek, które będą miały charakter regionalny. W październiku rozpoczną się bowiem zmagania ENBL, czyli nowej ligi koszykówki, w której udział wezmą zespoły z północnego, środkowego oraz wschodniego rejonu Europy, a wśród nich także Anwil Włocławek.
Sporo emocji i wielka niespodzianka. Republika Zielonego Przylądka pokonała 77:71 reprezentację Angoli na otwarcie AfroBasketu. Swoją cegiełkę do zwycięstwa dołożył Ivan Almeida, który powraca do gry po poważnej kontuzji. Były gwiazdor Anwilu trafiał ważne rzuty, ale miał też aż 11 strat.