51 punktów w kwartę! – Warriors łapią wielką formę

Share on facebook
Share on twitter

To był prawdziwy pokaz siły aktualnych Mistrzów NBA, którzy ustanowili rekord w zdobytych punktach w pierwszej kwarcie – 51. W meczu na szczycie Zachodu, Golden State Warriors pokonali Denver Nuggets aż 142:111.

(fot. Wikimedia Commons)

W takich butach finały NBA wygrywał Kevin Durant! >>

Warriors w imponujący sposób zepchnęli z 1. miejsca na Zachodzie zespół z Denver, aplikując Nuggets aż 51 punktów w pierwszej kwarcie – to nowy rekord NBA, wcześniejszy wynosił on 50 i należał aż do 5 ekip (ostatnio w 1990 roku Phoenix Suns). Warriors raz w historii – w 1989 roku – w meczu przeciwko Sacramento Kings zdobyli w jednej kwarcie więcej punktów – 57 w trzeciej.

Kwarta na 51 punktów przeciwko najlepszej drużynie Zachodu pokazuje, jaki potencjał jest w składzie Warriors. Może doczekamy meczu na 200 punktów w meczu od jednego zespołu, póki co rekordzistami są Detroit Pistons, którzy w 1983 zdobyli 186, w meczu z Nuggets zakończonym wynikiem 186:184.

Curry i spółka tym meczem pokazali, że wciąż są głównymi faworytami do Mistrzostwa, nawet jeśli wewnętrznie borykają się z różnymi problemami. Wygrana 142:111 to już czwarty mecz Warriors na 140 i więcej punktów w tym sezonie. Dodatkowo, to dziesiąte zwycięstwo różnicą przynajmniej 20 punktów. Golden State trafili 57 z 95 rzutów, co daje 60% skuteczności – to najlepszy wynik Warriors w tym sezonie.

Stephen Curry, Klay Thompson i Kevin Durant, wszyscy trzej zdobyli po przynajmniej 25 punktów w 30 i mniej minut. Na przestrzeni ostatnich 25 lat podobna sztuka udała się tylko.. im, w 2016 roku przeciwko Lakers.

Cichym bohaterem był także Draymond Green, który zdobył zaledwie 4 punkty, ale miał 13 asyst, a zespół z nim na parkiecie był +41. To czwarty mecz w karierze Greena z takim wynikiem.

Dla Nuggets najlepszym strzelcem był Malik Beasley, który zdobył 22 punkty. Nikola Jokić miał 17 punktów, 8 asyst i 4 zbiórki.

Grzegorz Szybieniecki, @gszyb

W takich butach finały NBA wygrywał Kevin Durant! >>
POLECANE

Kilka efektownych momentów nie powinno przysłonić faktu, że Kristaps Porzingis początki w Dallas Mavericks ma trudne. Otrzepanie rdzy po kontuzji i oswojenie się z nowym systemem wymaga czasu, ale nie wszystkie problemy da się sprowadzić właśnie do tych dwóch czynników.

tagi