53 punkty różnicy! King miażdży resztki Dąbrowy

Share on facebook
Share on twitter
Nie wyglądało to na poważne zawody. King Szczecin w pełni profesjonalnie wywiązał się z roli faworyta i rozgromił MKS Dąbrowa Górnicza aż 97:44. Paweł Kikowski zdobył 19 punktów.
King Szczecin / fot. A. Romański, plk.pl

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

MKS zapewnia, że wszystko organizacyjnie jest OK, ale jednocześnie traci kluczowych graczy, mając najwyraźniej także ogromnego pecha. Do kontuzjowanego Dominica Artisa dołączył drugi z liderów drużyny, Robert Johnson, który w Szczecinie także nie zagrał z powodu urazu. Ponieważ wcześniej w kontrowersyjnych okolicznościach pożegnano się z Tavariusem Shinem i Evariste Shonganyą, w niedzielę z Kingiem rywalizował mocno eksperymentalny skład gości z Dąbrowy.

Gospodarze łatwo i konsekwentnie budowali przewagę, a – wyglądający na drużynę z pospiesznej łapanki – MKS z trudem dobijał do 10 punktów zdobytych w kwarcie. Dość powiedzieć, że goście przegrali drugą połowę 17:50 (!!), zdołali uzbierać 6 oczek w ostatniej części, a wynik na tablicy wyglądał coraz bardziej kuriozalnie.

Trudno po taki nietypowym meczu oceniać występy graczy, wypada podkreślić poważne podejście do sprawy ze strony szczecinian. Paweł Kikowski zdobył 19 punktów, trafił 4/7 za 3 punkty. Cleveland Melvin dodał 17 oczek. Okazję do pokazania się na parkiecie dostali także Maciej Majcherek czy Michał Ostrowski.

W zespole z Dąbrowy udane akcje pokazywali Jakub Kobel i Filip Put. Z cudzoziemców wystąpili Michael Fraser i Bryce Douvier, ale nie wyróżnili się niczym szczególnym.

Pełne statystyki z meczu TUTAJ >>
*
Klub ze Szczecinia poinformował też w niedzielę, że Mindaugas Budzinauskas znów musi zrobić przerwę od obowiązków, aby kontynuować leczenie na Litwie. Trenerowi Kinga życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia!

RW

.

NBA

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
Mnóstwo zmian, znani gracze i debiutanci, kluby ze zmienionym obliczem. Aktualizowane codziennie informacje o oficjalnych kontraktach w koszykarskiej ekstraklasie – niezbędnik kibica PLK w tym nietypowym sezonie ogórkowym.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 2 cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
23 / 09 / 2021 23:09
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Nie brakuje gorących tematów: co sądzić o obowiązku szczepień zawodników? Czy płatne transmisje z 1. ligi mają w ogóle sens? Co z dziką kartą dla Turowa?
22 / 09 / 2021 17:47
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22