PRAISE THE WEAR

61 punktów i 23 zbiórki – kiedy Shaq był potworem

61 punktów i 23 zbiórki – kiedy Shaq był potworem

Prezent na 28. urodziny Shaquille O’Neal sprawił sobie sam. W derbach Los Angeles po prostu zdemolował Clippers, zaliczając najlepszy występ w swojej karierze.

W Lakers Shaq był w życiowej formie / fot. wikimedia

Kolekcja zegarków NBA – Tissot w szczytowej formie! >>

Shaq dziś – 6 marca – obchodzi swoje 45. urodziny. Kariera gwiazdy telewizyjnej idzie mu tak sobie, ale kibice koszykówki nigdy nie zapomną, jak niezwykłym był zawodnikiem. Dokładnie 17 lat temu pokazał, dlaczego uważany jest obecnie za jednego z najwybitniejszych środkowych w historii NBA.

Sezon 1999/2000 był jego jego czwartym rozgrywanym w barwach Lakers. Zanotował w nim najwyższą średnią w karierze – 29,7 pkt. na mecz. “Jeziorowcy” wywalczyli wówczas swój pierwszy tytuł mistrzowski pod wodzą Phila Jacksona, pokonując 4-2 Indiana Pacers w finale, którego MVP został właśnie Shaq.

Historyczny mecz z Clippers wydarzył się jednak jeszcze przed playoffami. Lokalni rywale mieli wówczas bilans 12-48 i wlekli się w ogonie ligi. Nie mieli żadnego zawodnika, będącego w stanie nawiązać walkę w będącym w życiowej formie O’Nealem. Gracz Lakers “jesień średniowiecza” urządzał bez względu na to, czy próbował go kryć Maurice Taylor czy Michael Olowokandi.

Shaq spędził na boisku 45 minut i trafił 24 z 35 rzutów z gry (69%). Rzuty wolne szły mu mniej więcej jak zwykle – trafił 13 z 22. Do najlepszych w karierze 61 punktów dodał również niesamowite 23 zbiórki. Zobaczcie zresztą sami, co wyczyniał z biednymi Clippers:

https://www.youtube.com/watch?v=0yAqrDfiMHE&feature=youtu.be&a

RW

Kolekcja zegarków NBA – Tissot w szczytowej formie! >>

POLECANE

tagi

Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Tym razem sytuacja dotyczy rezerw, które występują w pierwszej lidze. Dotychczas drużynę prowadził Marcin Grygowicz, jednak za sprawą przeciętnych wyników rozstał się z wrocławskim klubem.
14 / 03 / 2023 13:25
Wydaje się, że zmiana trenera nie przyniosła momentalnej poprawy wyniku, natomiast zdecydowania poprawiła nastroje wśród zawodników, ale i kibiców. Śląsk przegrał z London Lions 76:83, ale chyba nikt z tego powodu nie rozpacza.