PRAISE THE WEAR

A.J. Slaughter nie zawodzi – super robota w reprezentacji!

A.J. Slaughter nie zawodzi – super robota w reprezentacji!

A.J. Slaughter w tym okienku reprezentacyjnym wskoczył w rolę bezwzględnego lidera kadry i wywiązał się z tego zadania znakomicie – w dwóch meczach zdobył 55 punktów trafiając przy tym 12/18 za 3 punkty.
A.J. Slaughter /fot.FIBA

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Patrząc na oba mecze reprezentacji Polski w tym okienku ciężko jest ją sobie wyobrazić bez A.J. Slaughtera, który momentami sam ciągnął zespół w ataku. W czwartek nie udało mu się poprowadzić kadry do zwycięstwa nad Izraelem, ale już w Hiszpanii Polacy z Amerykaninem jako główną strzelbą pokonali rywali (relacja TUTAJ>>).

Slaughter przede wszystkim w obu meczach był w fantastycznej formie rzutowej. To, że wie, jak zdobywać punkty wiedzieliśmy od zawsze, jednak miewał mecze, gdzie jego skuteczność mocno zawodziła. Teraz była wręcz niesamowita – mecz z Izraelem rozpoczął od 6 celnych trójek bez ani jednego pudła, a w sumie w obu spotkaniach trafił 12 z 18 rzutów z dystansu.

W czwartek nękanemu w obronie Slaughterowi w drugiej połowie wyraźnie zabrakło sił. W Hiszpanii trener Mike Taylor postanowił trochę Amerykanina odciążyć i ten grał sporo obok Łukasza Koszarka, który zwalniał go z obowiązków przeprowadzania piłki i użerania się z agresywnym naciskiem obrońców na całym parkiecie.

W efekcie A.J. był skuteczny do końca meczu, notował udane akcje także wtedy, gdy ważył się losy tego spotkania. Ostatecznie przeciwko Hiszpanii zdobył 26 punktów, a zespół z nim na parkiecie był +13.

W sumie Slaughter w całym okienku uzbierał 55 punktów – to więcej niż 1/3 całego dorobku zespołu w obu meczach. Był liderem, jakim liczyliśmy, że będzie pod nieobecność Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego.

Kadra pod przywództwem Slaughtera kończy więc lutowe okienko z bilansem 1-1 i Hiszpanią, mistrzami świata (dwóch było w składzie!) na rozkładzie. Kolejny raz reprezentacja spotka się przy okazji przygotowań do kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w czerwcu.

RW

.

POLECANE

tagi

Gdy na stałe zmienił Igora Milicicia na stanowisku pierwszego trenera, wielu łapało się za głowę. Sam szkoleniowiec podkreśla, że jest wdzięczny władzom klubu za zaufanie. Andrzej Urban poprowadzi “Stalówkę” przynajmniej podczas dwóch kolejnych sezonów!
20 / 03 / 2023 21:40
Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Tym razem sytuacja dotyczy rezerw, które występują w pierwszej lidze. Dotychczas drużynę prowadził Marcin Grygowicz, jednak za sprawą przeciętnych wyników rozstał się z wrocławskim klubem.
14 / 03 / 2023 13:25
Wydaje się, że zmiana trenera nie przyniosła momentalnej poprawy wyniku, natomiast zdecydowania poprawiła nastroje wśród zawodników, ale i kibiców. Śląsk przegrał z London Lions 76:83, ale chyba nikt z tego powodu nie rozpacza.