A temu znów się Stephen Curry włączył…

Pamiętacie Łukasza Kolendę, 17-letniego rozgrywającego z Trefla Sopot? Tego, który jesienią w 14 minut meczu II ligi zrobił 7/7 za trzy? Teraz podobnie zaszalał w półfinałach mistrzostw Polski juniorów starszych. Miał 9/11 za trzy.

(Fot. Irena Zawadko/Platforma Medialna)

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

Półfinałowe turnieje rozpoczęły się w piątek w Koszalinie, w Warszawie, w Radomiu i we Wrocławiu. No i Łukasz Kolenda, jeden z największych naszych talentów, nie kazał długo czekać na swój popis.

W Koszalinie, w pierwszym meczu turnieju jego Trefl pokonał Zastal Zielona Góra 112:60 po jednostronnym spotkaniu – sopocianie prowadzili od początku. Ale Kolenda swoje trójki rozłożył dość równomiernie – inaczej niż w meczu II ligi we Włocławku, gdy zbombardował TKM w drugiej kwarcie. „Jak można tak trafiać?!” – pisaliśmy wtedy.

Teraz pierwszą trafił dopiero w 9. minucie, a do przerwy miał cztery trafienia z dystansu. Po koniec trzeciej kwarty trafił jednak trzy trójki w minutę i 33 sekundy, na początku ostatniej części znów dodał dwie w krótkim odstępie czasu.

Linijka statystyczna: 32 punkty (11/14 z gry, w tym 9/11 za trzy), 2 zbiórki, 6 asyst, 2 przechwyty, 3 straty. Nieźle. Kolejne mecze Trefla w sobotę z Pro-Basket Kutno oraz w niedzielę z Żakiem Koszalin.

Wyniki turniejów półfinałowych możecie śledzić TUTAJ.