Absurdalna decyzja PLK – wybrali najgorszą metodę

Absurdalna decyzja PLK – wybrali najgorszą metodę

Share on facebook
Share on twitter
Sezon Energa Basket Ligi słusznie został zakończony. Działacze z ulicy Ciołka ustalając jednak ostateczną kolejność drużyn wybrali absurdalne rozwiązanie – przyjęli jako wyznacznik sumę zdobytych punktów, lekceważąc różną liczbę spotkań rozegranych przez poszczególne drużyny.
Radosław Piesiewicz, prezes PZKosz i PLK / fot. A. Romański, plk.pl

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

„Niemożliwe, żeby to zrobili. Nawet nie w PLK i w PZKosz….” – rozmawialiśmy sobie w dziennikarskim gronie jeszcze dziś wczesnym popołudniem, gdy już w środowisku huczało, że faktycznie wybrano najgorszą metodę ustalenia kolejności po przerwanym sezonie. A jednak!

Można było to bez trudu rozwiązać w mądrzejszy sposób – uporządkować według procentu zwycięstw (najbardziej logiczne), uznać tylko pełne kolejki, jakkolwiek… Ale umieścić wyżej drużyny, które przegrały więcej meczów, dając im premię za to, że miały szansę w ogóle zagrać? Naprawdę we władzach PLK nikogo nie interesuje, co ludzie o takiej decyzji pomyślą?

Oczywiście okoliczności w Polsce i na świecie są szczególne, sport schodzi na dalszy plan. Przyznane miejsca, nawet jeśli w części niesprawiedliwe, mają charakter symboliczny i rację mają kibice, którzy piszą, że za jakiś czas o tym pechowym sezonie mało kto będzie pamiętał. Ale o braku logiki w poczynaniach PLK i PZKosz raczej nie da się zapomnieć – jest to zjawisko stałe i niezmienne od lat.

Tomasz Sobiech

.

POLECANE

tagi

NBA

W najnowszym odcinku podcastu gościem Kamila Chanasa jest Sitek, wrocławski raper. Rozmowa o koszykówce, stylu życia i muzyce – nie brak mocnych tekstów i dobrego humoru!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Ratiopharm Ulm pokonał JobStairs Giessen 106:81 w sobotnim meczu niemieckiej BBL. Spotkanie długo będzie się pamiętać w rodzinie Miliciciów, gdyż Igor Milicić Jr., syn byłego trenera Anwilu Włocławek, w wieku 18 lat zadebiutował i od razu zapunktował w niemieckiej ekstraklasie.
22 / 11 / 2020 19:15
Po raz 200. wybiegł w niedzielę na parkiet hiszpańskiej ligi ACB Adam Waczyński. Polski strzelec drużyny z Malagi godnie uczcił ten jubileusz – zdobył 14 punktów, a Unicaja rozgromiła Acunsa GBC 104:69 i odniósł już 6. zwycięstwo w bieżących rozgrywkach.
Zastal Enea pokonał Uniks Kazań 92:86 i odniósł drugie zwycięstwo w bieżącym sezonie ligi VTB. Cieszy zarówno zwycięstwo w starciu z bardzo silnym rywalem, jak i dobra gra, którą po raz kolejny zaprezentował zespół z Zielonej Góry. Najważniejsze rzuty trafiał najlepszy w jego szeregach Duńczyk „Iffe” Lundberg (32 pkt).
Trwa tworzeniu planu na stworzenie ligi 3×3 już w czerwcu – w porannym programie w Polsat Sport zdradził prezes PZKosz, Radosław Piesiewicz. Przy braku sportu na żywo taka inicjatywa wydaje się być racjonalna i może przynieść wiele korzyści.
1 / 05 / 2020 11:53