Absurdalna decyzja PLK – wybrali najgorszą metodę

Share on facebook
Share on twitter
Sezon Energa Basket Ligi słusznie został zakończony. Działacze z ulicy Ciołka ustalając jednak ostateczną kolejność drużyn wybrali absurdalne rozwiązanie – przyjęli jako wyznacznik sumę zdobytych punktów, lekceważąc różną liczbę spotkań rozegranych przez poszczególne drużyny.
Radosław Piesiewicz, prezes PZKosz i PLK / fot. A. Romański, plk.pl

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

„Niemożliwe, żeby to zrobili. Nawet nie w PLK i w PZKosz….” – rozmawialiśmy sobie w dziennikarskim gronie jeszcze dziś wczesnym popołudniem, gdy już w środowisku huczało, że faktycznie wybrano najgorszą metodę ustalenia kolejności po przerwanym sezonie. A jednak!

Można było to bez trudu rozwiązać w mądrzejszy sposób – uporządkować według procentu zwycięstw (najbardziej logiczne), uznać tylko pełne kolejki, jakkolwiek… Ale umieścić wyżej drużyny, które przegrały więcej meczów, dając im premię za to, że miały szansę w ogóle zagrać? Naprawdę we władzach PLK nikogo nie interesuje, co ludzie o takiej decyzji pomyślą?

Oczywiście okoliczności w Polsce i na świecie są szczególne, sport schodzi na dalszy plan. Przyznane miejsca, nawet jeśli w części niesprawiedliwe, mają charakter symboliczny i rację mają kibice, którzy piszą, że za jakiś czas o tym pechowym sezonie mało kto będzie pamiętał. Ale o braku logiki w poczynaniach PLK i PZKosz raczej nie da się zapomnieć – jest to zjawisko stałe i niezmienne od lat.

Tomasz Sobiech

.

Chorwat Marko Ramljak (27 lat, 201 cm) jest bliski podpisania kontraktu z Polskim Cukrem Toruń – udało nam się potwierdzic. Występujący na obu pozycjach skrzydłowego koszykarz jest bratem Ivana Ramljaka, czołowego zawodnika Śląska Wrocław.
17 / 01 / 2021 12:04

NBA

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Nie tylko Anwil Włocławek, ale także Arged BM Slam Stal Ostrów rozegra fazę grupową Fiba Europe Cup we włocławskiej Hali Mistrzów. Oznacza to, że ponownie w roli gospodarza wystąpi w niej Igor Milicić, od niedawna trener ekipy z Ostrowa, a przez poprzednich 5 lat szkoleniowiec Anwilu.