Adam Łapeta – pierwsza grubsza ryba w Asseco

Share on facebook
Share on twitter

Chcąc grać w europejskich pucharach, klub z Gdyni musi radykalnie wzmocnić skład. Asseco zaczyna od Adama Łapety, wyróżniającego się w PLK środkowego. Zawodnik podpisał roczny kontrakt.

Adam Łapeta / fot. A. Romański, plk.pl

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>

Adam Łapeta (30 lat, 217 cm) w ubiegłym sezonie w barwach BM Slam Stali w 40 meczach przebywał na parkiecie średnio 23 minut i zdobywał 8.6 punktu, 6.0 zbiórki oraz miał 1.8 bloku. Trafiał bardzo dobre 65.1 % rzutów z gry, do tego 59.2% rzutów wolnych.

Doświadczony już środkowy, w połączeniu z polskim paszportem, jest wartościowym nabytkiem i bardzo solidnym podkoszowym w PLK. Sugestia na oficjalnej stronie Asseco, że jest nawet najlepszym w lidze, jest oczywiście przesadzona, ale należy docenić postęp, jaki Adam zrobił podczas sezonów spędzonych na Litwie – poprawił m.in. prace nóg, dzięki czemu lepiej kończy akcje dwójkowe, jest też znacznie sprawniejszym obrońcą. Dzięki gabarytom i właśnie tej lepszej sprawności, jest w defensywie zaporą trudną do sforsowania – nawet jeśli nie blokuje, to skutecznie odstrasza i utrudnia rzuty.

Asseco ma już oficjalnie potwierdzony udział w silnych rozgrywkach EuroCup i chce grać też o wyższe cele w PLK, co musi wiązać się ze zwiększonym budżetem i znacznie silniejszą kadrą, niż w poprzednich sezonach. Po dobrych ruchu z Adamem Łapetą, kolejne wzmocnienia powinny być kwestią czasu.

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>
POLECANE

tagi

NBA

Na taki miesiąc fani New York Knicks musieli czekać przez lata! W niedzielę ich zespół wygrał 109:90 w pojedynku z Detroit Pistons, dzięki czemu Nowojorczycy kończą luty na czwartym miejscu w Konferencji Wschodniej i mają pozytywny bilans 18-17.
1 / 03 / 2021 10:07
Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Już osiem kolejnych zwycięstw mają na koncie zawodnicy Brooklyn Nets, którzy w czwartek rozbili 129:92 Orlando Magic. To ich najdłuższa seria wygranych od sezonu 2005/06. Dzięki serii wygranych Nets prawie dogonili już 76ers na pierwszym miejscu Konferencji Wschodniej.
26 / 02 / 2021 15:57