Adam Łapeta w Szczecinie – King mocniejszy pod koszem

Share on facebook
Share on twitter

King ostatnim transferem wzmacnia obronę i strefę podkoszową. Adam Łapeta, który ma za sobą sezon w Arce Gdynia, jest ostatnim elementem układanki Mindaugasa Budzinauskasa w Kingu Szczecin.

Adam Łapeta / fot. A. Romański, plk.pl

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Adam Łapeta (31 lat, 217 cm) miniony sezon, jak i większość swojej kariery, spędził w klubie z Gdyni. Jeśli chodzi o PLK, to miał także okazje zakładać koszulki Stelmetu Enei BC Zielona Góra, Anwilu Włocławek i BM Slam Stali Ostrów Wlkp. 4 lata spędził również na Litwie (2013-2017) grając w Dzukiji i Lietuvosie Rytas.

Lepszego sezonu w polskiej lidze niż ten 2017/18 w barwach Stali Łapeta nie miał – średnio 8,5 punktu i 6 zbiórek w 23 minuty. W minionych rozgrywkach jego statystyki, jak i rola w zespole (już Arce) poszły mocno w dół – tylko 4,9 punktu i 3,5 zbiórki w 16 minut gry.

Adam nie miał w Gdyni obok siebie rozgrywającego takiego jak Aaron Johnson, który przede wszystkim myślałby o podaniu. W Arce na jedynce był przecież James Florence, który miał po prostu inne zadanie i jest zupełnie innym graczem.

Mimo tego, że gabaryty Łapety w ataku nie było szczególnie wykorzystywane, Przemysław Frasunkiewicz wielokrotnie poskreślał, jak wiele środkowy znaczy dla defensywy jego drużyny. Mimo zdecydowanie niższej średniej bloków (0,7, a w 2017/18 -1,8) wciąż jest graczem, który skutecznie odstrasza przed wejściami na kosz.

Wydaje się, że to właśnie potencjał w obronie Łapety zaintrygował Mindaugasa Budzinauskasa, który teraz ściąga środkowego do swojego zespołu. Adam na pozycji numer 5 stworzy duet z nastawionym na atak Benem McCauleyem i będzie dla Amerykanina bardzo dobrą przeciwwagą.

Łapeta jest ostatnim elementem budowy Kinga Szczecin, który ma naprawdę mocną i ciekawą kadrę. Ostatecznie w drużynie jest czterech Amerykanów, Chorwat i sześciu Polaków.

Wszystkie transfery oraz na bieżąco aktualizowane składy znajdziesz TUTAJ.

GS

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!
NBA

Luka kontra CP3, czyli pojedynek między Dallas Mavericks a Phoenix Suns to zdecydowanie najciekawsze starcie czwartkowej nocy w NBA. Zmierzą się bowiem dwa najgorętsze w tej chwili zespoły Zachodu – Mavs i Suns przystąpią do tego pojedynku z serią czterech kolejnych zwycięstw na koncie.
20 / 01 / 2022 20:37
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51