Adam Waczyński idzie w górę – rekord sezonu!

Share on facebook
Share on twitter

Bardzo dobrze zagrał z Barceloną, teraz był najlepszym strzelcem zespołu w wygranym meczu z Manresą. „Waca” rzucił 17 punktów i ewidentnie łapie rytm.

Adam Waczyński (Fot. Andrzej Romański/PZKosz)
Adam Waczyński (Fot. Andrzej Romański/PZKosz)

NBA, Euroliga, PLK – typuj wyniki i wygrywaj >>

To najlepszy mecz Adama Waczyńskiego po zmianie klubu na Unicaję. Początek sezonu w drużynie zdecydowanie silniejszej niż Obradoiro nie był najlepszy, ale wiadomo było, że odnalezienie się w nowej rzeczywistości wymaga czasu. Wygląda na to, że ten czas adaptacji już się kończy.

Tydzień temu ze świetną Barceloną, w meczu wygranym po dogrywce, Waczyński rzucił 12 punktów, miał 4 zbiórki i 4 asysty. W niedzielę, z najgorszą w ACB drużyną z Manresy, Polak zdobył 17 punktów – trafił 6 z 13 rzutów z gry (3/7 za trzy), dodał do tego 6 zbiórek i 2 asysty. To jego drugi kolejny, a trzeci ligowy mecz w sezonie z ponad 10 punktami na koncie.

Unicaja łatwo wygrała wyjazdowe spotkanie 89:70 i z bilansem 7-3 awansowała na piąte miejsce. Waczyński w 10 ligowych meczach rzucał średnio po 7,9 punktu, ale w ostatnich sześciu statystyka rośnie do 10,3, co pokazuje, że Polak jest na krzywej wznoszącej.

Unicaja gra także w Eurocup, gdzie „Waca” spędza na boisku trochę mniej minut niż w ACB i rzuca po 5,8 punktu na mecz.

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >> 

POLECANE