Adam Waczyński i królewska inauguracja

Share on facebook
Share on twitter

Pierwszy mecz jako gracz Unicaja Malaga i od razu inauguracja sezonu ACB w starciu z wielkim Realem w Madrycie. Adam Waczyński zaczyna nowy rozdział w karierze.

Adam Waczyński (Fot. Andrzej Romański/PZKosz)
Adam Waczyński (Fot. Andrzej Romański/PZKosz)

Załóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>

Po dwóch latach w CAB Obradoiro, który ostatnio bronił się przed spadkiem, polski strzelec awansował o półkę wyżej w hiszpańskiej hierarchii – Unicaja to szósty zespół ACB, uczestnik Eurocup. Waczyński, który w poprzednim sezonie był trzecim strzelcem ligi ze średnią 14,6 punktu na mecz, ma być solidnym wzmocnieniem drużyny z Malagi.

Byłoby świetnie, gdyby swoją klasę pokazał już w piątek – czy może być lepszy moment na zaprezentowanie się niż mecz z mistrzem w Madrycie, na inaugurację sezonu? W swoim pierwszym i dotychczas jedynym meczu w barwach nowego klubu Waczyński zdobył 10 punktów w 20 minut spotkania z Baloncesto Sewilla, które Unicaja wygrała 87:75.

Z Realem Polak grał dotychczas trzykrotnie – w pierwszym sezonie zdobył z „Królewskimi” 14 i 15 punktów, w drugim, w jedynym spotkaniu, rzucił tylko dwa, co było jego najgorszym wynikiem w ACB.

Faworytem piątkowego spotkania jest oczywiście Real – nie tylko dlatego, że wygrał 10 ostatnich spotkań z Unicają u siebie. To po prostu europejska potęga, obrońca tytułu, faworyt do kolejnego mistrzostwa. Dla zespołu z Malagi sukcesem będzie półfinał.

Transmisja meczu Real – Unicaja od godz. 20 w Sportklubie. Na żywo i za darmo można ją obejrzeć też na stronie Unibet – wystarczy założyć konto TUTAJ.

Załóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>

POLECANE