Adrian Bogucki w Radomiu – czas na większą rolę

Share on facebook
Share on twitter

Jeden z filarów kadry U20, mający za sobą debiutancki sezon na parkietach PLK, Adrian Bogucki, zostaje na dłużej w Radomiu. Młody środkowy podpisał właśnie przedłużenie kontraktu z HydroTruckiem.

Adrian Bogucki / fot. T. Fijałkowski, fiolek.art.pl

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 

Dla Adriana Boguckiego (19 lat, 215 cm) minione rozgrywki były pierwszymi na parkietach ekstraklasy. Sezon rozpoczął w barwach Miasta Szkła Krosno, a kończył jako gracz HydroTrucka Radom – na zasadzie wypożyczenia. Przed przyjściem do PLK 3 lata spędził w SMS-ie PZKosz Władysławowo.

W sumie, w sezonie 2018/19 rozegrał 25 spotkań w PLK, w których notował średnio 3,8 punktu i 3,4 zbiórki w 12 minut gry. Zaliczał dobre momenty, jednak w jego grze było widać sporo niepewności i braku ogrania, co rzutowała na wiele błędów, jakie popełniał.

Bogucki to także jeden z liderów kadry U20 i gracz, który znajduje się już w kręgu zainteresowania trenera pierwszej reprezentacji. Na aktualnie trwających mistrzostwach Europy dywizji A zdobywa średnio 8,8 punktu, zbiera 6,5 piłki i rozdaje 2,5 bloku.

Kolejny sezon Adrian także spędzi w Radomiu, gdzie podpisał przedłużenie kontraktu. HydroTruck nieco po cichu, ale jest już bardzo bliski skompletowania zespołu na nadchodzące rozgrywki – brakuje już tylko niskiego skrzydłowego i środkowego.

Wszystkie transfery oraz na bieżąco aktualizowane składy drużyn PLK na sezon 2019/20 znajdziesz TUTAJ >>

GS
POLECANE

Zespół z Gdyni, licząc PLK i EuroCup, przegrał 5 meczów z rzędu, a w ostatnich 4 nie zdobył nawet 70 punktów. Brak drugiego rozgrywającego mocno się teraz odbija na zmęczeniu i grze pozostałych zawodników, jednak – naszym zdaniem – decyzja o zatrudnieniu Armaniego Moore’a ma sens.

tagi