Adrian Uter – z Jamajki do Ostrowa?

Share on facebook
Share on twitter

33-letni Jamajczyk ostatnio grał w ASVEL Villeurbanne. I pod pewnymi względami przypomina Shawna Kinga.

Adrian Uter (fot. basketballcl.com)

W takich butach grają gwiazdy NBA – najlepsze ceny! >>

Stal pierwszego środkowego szuka od początku sezonu – Adam Łapeta, który szykowany był do roli zmiennika, radzi sobie dobrze (9,4 punktu, 7,2 zbiórki oraz 3,0 bloku), ale wiadomo, że Emil Rajković wciąż chce jeszcze jednego mocnego gracza pod kosz.

Na giełdzie od kilku tygodni pojawiają się różne nazwiska – np. C.J. Aiken (ciężka sytuacja finansowa Czarnych) czy David Kravish (niezbyt zadowolony z roli w Smokach Mińsk). Nie są to gwiazdy europejskiego basketu, ale też możliwości finansowe Stali nie są tak duże, jak przed sezonem.

Z naszych informacji wynika, że obecnie Stal jest także zainteresowana Adrianem Uterem. Mierzący 201 cm Jamajczyk może grać jako środkowy lub wysoki skrzydłowy, a ostatnio występował w ASVEL Villeurbanne. W 22 meczach Ligue 1 notował 9,3 punktu oraz 4,4 zbiórki grając średnio po 22 minuty. Podobne cyferki notował w Lidze Mistrzów.

Uter jest o 7 cm niższy niż Shawn King, ale doświadczeniem, karaibskim pochodzeniem, występami w reprezentacji kraju oraz swoją ostatnią ligą przypomina świetnego zbierającego z Ostrowa Wlkp. Prezentuje jednak nieco inny styl gry – jest mocny pod koszem, ale potrafi też wyjść poza pole trzech sekund, otworzyć się po pick and rollu, trafić z kilku metrów.

Zanim przyjechał do Francji (przed Villeurbanne miał jeszcze 11,4 punktu oraz 5,8 zbiórki w Monaco) Uter występował w Austrii, Portugalii, Izraelu, Portoryko oraz we Włoszech. Decyzji jeszcze nie podjęto, ale jeśli Jamajczyk podpisze kontrakt w Ostrowie Wlkp., to ze Stalą najpewniej pożegna się Szymon Łukasiak.

ŁC

W takich butach grają gwiazdy NBA – najlepsze ceny! >>
POLECANE