PRAISE THE WEAR

Afera w Koszalinie – znikały pieniądze dla AZS-u

Afera w Koszalinie – znikały pieniądze dla AZS-u

Prokuratura Krajowa poinformowała o zatrzymaniu 6 osób, pod zarzutem wyłudzenia ok. 2 milionów złotych. Postępowanie dotyczy nieprawidłowości finansowych w działalności Fundacji All Sports Promotion, występującej w imieniu AZS Koszalin.

fot. Centralne Biuro Antykorupcyjne, materiały prasowe

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 

Jak czytamy w komunikacie prasowym prokuratury, postępowanie dotyczy nieprawidłowości finansowych w działalności Fundacji All Sports Promotion, która miała pozyskiwać sponsorów dla AZS Koszalin S.A. Sześciu zatrzymanym osobom zostaną przedstawione zarzuty.

Według ustaleń prokuratury, Fundacja All Sports Promotion podpisywała w latach 2011-2013 umowy o świadczenie usług reklamowych m.in. z Zakładami Chemicznymi.

W wyniku śledztwa potwierdzono, że część środków przekazywanych przez Zakłady Chemiczne w związku z zawieraniem umów reklamowych z Fundacją All Sports Promotion (działającą w imieniu AZS Koszalin S.A.) nie trafiała do klubu z Koszalina. Środki te zostały przelane na konto innej fundacji, a następnie przekazane na rzecz spółki i wypłacone przez jej wspólników.

W konsekwencji doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez Zakłady Chemiczne w kwocie ok. 2 milionów złotych – podsumuje prokuratura w komunikacie.

źródło: PAP
POLECANE

tagi

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Postaci ustawionej tyłem na zdjęciu dziś na parkiecie nie zobaczymy. Josh Bostic został odsunięty od drużyny, a jego kontrakt prawdopodobnie zostanie rozwiązany. Ale będą inni! Między innymi wracający po kontuzji Kamil Łączyński.