Ale agent – Armani Moore żegna Stelmet

Share on facebook
Share on twitter

Amerykański skrzydłowy poprosił o rozwiązanie kontraktu. W tym sezonie nie zrobił postępu, ale był jednym z niewielu fizycznie grających koszykarzy mistrza Polski.

Armani Moore

Buty Kevina Duranta – świetne modele, atrakcyjne ceny >>

O odejściu Armaniego Moora Stelmet poinformował po zakończeniu emocjonującego meczu z GTK Gliwice (91:90 – nasza relacja). 23-letni Amerykanin zdobył w nim 8 punktów, miał 4 zbiórki i 2 asysty.

Dlaczego Moore odchodzi z Zielonej Góry? – Zawodnik zmienił agencję. Współpraca z nią nie układała się dobrze. Zawodnik sam poprosił o możliwość odejścia z zespołu. Na tę prośbę przystaliśmy – cytuje Janusza Jasińskiego strona Stelmetu. Pole do interpretacji jest dość szerokie.

Z drugiej strony Amerykanin nie był w tym sezonie lepszy niż w poprzednim – w PLK notował średnio po 7,3 punktu oraz 4,1 zbiórki, nie widać było progresu. Podobnie w Lidze Mistrzów – Moore miał średnio 6,1 punktu oraz 3,3 zbiórki, to podobny poziom jak rok temu.

Dynamiczny i skoczny Amerykanin w tym sezonie zmieniał jednak pozycje na boisku – nominalny skrzydłowy grał jako czwórka, gdy kontuzjowany był Boris Savović. Teraz, wobec kontuzji tego ostatniego oraz braku Moore’a, można spodziewać się chyba kolejnych ruchów transferowych mistrza Polski.

ŁC

Buty Kevina Duranta – świetne modele, atrakcyjne ceny >>
NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Z pierwszych 4 meczów eliminacji do Eurobasketu 2022 Hiszpania wygrała tylko 2, lecz wystarczyło to, by zapewnić sobie awans. Korzysta z tego trener Sergio Scariolo, który na „bańkę” w Gliwicach przywiezie mocno eksperymentalny skład, z trzema potencjalnymi debiutantami.