Alan Czujkowski w Krośnie – kolejne wzmocnienie z PLK

Share on facebook
Share on twitter

Kolejne rozpoznawalne nazwisko i zarazem coraz ciekawszy skład w Krośnie. Mający za sobą sezon w AZS-ie Koszalin, doświadczony Alan Czujkowski został właśnie nowym zawodnikiem Miasta Szkła.

Alan Czujkowski, fot. Kacper Salamon Fotografia

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 

Przed minionymi rozgrywkami, Alan Czujkowski (29 lat, 199 cm) pomimo awansu wywalczonego w barwach Spójni Stargard, zdecydował się na przenosiny do AZS-u Koszalin.

Finalnie zespół utrzymał się w lidze, w czym niemały udział miał Czujkowski, jednak decyzji o przeprowadzce nie można uznać za udaną, głównie z powodów pozasportowych.

W sezonie 2018/19 Alan rozegrał 23 spotkania. Średnio zdobywał 5,6 punktu i zbierał 2 piłki w 16 minut gry. Był wykorzystywany zarówno jako niski skrzydłowy, jak i rozciągająca grę czwórka (40% skuteczności w rzutach za 3 punkty).

Tym razem Alan decyduje się przenieść na kompletnie przeciwny kraniec Polski. W przyszłym sezonie będzie bronił barw Miasta Szkła Krosno, które buduje bardzo mocny skład chcąc jak najszybciej wrócić do ekstraklasy.

Warto wspomnieć, że grając w zespołach pierwszoligowych w ostatnich latach, Czujkowski za każdym razem był jednym z liderów drużyny (w sezonie 2016/17 w barwach Sokoła Łańcut zdobywał średnio 14 punktów).

O wcześniejszych ruchach (m.in. dołączeniu do składu Marcina Dymały) pisaliśmy wcześniej TUTAJ >>

RW
Trwa piękny sen Czarnych Słupsk, którzy w niedzielę wygrali czwarte kolejne spotkanie – i to z nie byle kim! Na własnym parkiecie przy fantastycznej atmosferze wygrali 88:80 z Agred BM Stal Ostrów Wielkopolski, po raz kolejny pokazując wielki charakter.
27 / 09 / 2021 9:35
Wrocławianie nie mieli łatwej przeprawy, ale w drugiej połowie potwierdzili przewagę umiejętności i głębi składu. Asseco Arka przez przez 20 minut była rywalem równorzędnym, później nie była jednak w stanie sprostać tempu ataku Śląska. Goście wygrali w Gdyni 80:65.
26 / 09 / 2021 20:07

NBA

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
Mnóstwo zmian, znani gracze i debiutanci, kluby ze zmienionym obliczem. Aktualizowane codziennie informacje o oficjalnych kontraktach w koszykarskiej ekstraklasie – niezbędnik kibica PLK w tym nietypowym sezonie ogórkowym.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 2 cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
23 / 09 / 2021 23:09
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Nie brakuje gorących tematów: co sądzić o obowiązku szczepień zawodników? Czy płatne transmisje z 1. ligi mają w ogóle sens? Co z dziką kartą dla Turowa?
22 / 09 / 2021 17:47
TBS Śląsk II Wrocław wygrał swój pierwszy mecz w sezonie Suzuki 1. ligi z PGE Turowem niecodziennym wynikiem 142:56. Gospodarze w obu pierwszych kwartach zdobywali po 41 punktów, nie dając żadnych szans drużynie ze Zgorzelca, która nie wyrobiła się z budową składu.
27 / 09 / 2021 21:35
Genialna atmosfera w jednej z najpiękniejszych hal w Europie. Występ Mateusza Ponitki, jedynego Polaka w Eurolidze. Pierwszy mecz Żalgirisu przed publicznością w Kownie. Gość specjalny: Radosław Hyży. Przeżyj to wszystko na żywo, jadąc na wycieczkę z PolskiKosz.pl!