Aldridge kontra Westbrook – kosmiczny mecz! (WIDEO)

LaMarcus Aldridge zdobył 56 punktów, a Russell Westbrook miał 24 asysty. Po 2 dogrywkach i meczu, w którym pasło aż 301 punktów, Spurs pokonali Thunder 154:147.

LaMarcus Aldridge i Gregg Popovich / fot. wikimedia commons

Nike Kyrie 5 „Bred” –  w takich butach się teraz gra! >>

Spotkanie pomiędzy Spurs a Thunder od początku było niezwykle ofensywne. Zespół prowadzony przez Gregga Popovicha trafił 14 kolejnych trójek od początku tego meczu! Dopiero pomyłka Derricka White przerwała tę nieprawdopodobną serię. To najwięcej trójek z rzędu trafionych od początku spotkania od 20 sezonów.

W sumie obie drużyny zdobyły 301 punktów. Po czterech kwartach było po 130, pierwsza dogrywka zakończyła się remisem 141:141 i dopiero po drugich dodatkowych 5 minutach mecz został rozstrzygnięty. Ostatecznie było 154:147 dla San Antonio. Ostatni mecz na 300 punktów z obu stron, nie licząc Meczów Gwiazd, miał miejsce dopiero w 2006 roku. Wtedy Suns pokonali Nets 161:157. Spurs ostatnio zdobyli 154 punktów w 1990 roku!

Mecz w San Antonio to prawdziwa kopalnia niesamowitych zespołowych dokonań, ale także indywidualnych. Russell Westbrook zaliczył kosmiczne triple double – 24 punkty, 13 zbiórek i 24 asysty. Nikt inny w historii ligi nie dokonał takich rzeczy. Jedynym graczem z 24+10+24 był Isiah Thomas, który zapisał taką linijkę w 1985 roku.

To drugi mecz w karierze Westbrooka na 20+10+20, co umieszcza go na liście takich dokonać zaraz za Magiciem Johnsonem i Oscarem Robertsonem, którzy 3-krotnie dokonali podobnej rzeczy.

Jednak gwiazdą wieczoru był LaMarcus Aldridge. 56 punktów, 20/33 z gry i 16/16 z linii rzutów wolnych. To najlepszy wynik w karierze silnego skrzydłowego, a także trzeci najlepszy wynik jakiegokolwiek zawodnika Spurs. W przeszłości David Robinson zaliczył mecz na 71 punktów (1994), a George Gervin na 63 (1978).

Co więcej, Gregg Popovich dzięki tej wygranej minął liście trenerów z największą ilością zwycięstw Jerry’ego Sloana. Trener Spurs jest już na 3 miejscu w historii.

San Antonio Spurs z bilansem 25-18 zajmują 6. miejsce na Zachodzie, a Oklahoma City Thunder 3., 25-16.