PRAISE THE WEAR

Ale mecz Mitchella. Rzucił 71 punktów! [WIDEO]

Ale mecz Mitchella. Rzucił 71 punktów! [WIDEO]

Donovan Mitchell miał 71 punktów w wygranym po dogrywce meczu Cleveland Cavaliers z Chicago Bulls 145:134.
Cleveland Cavaliers – Chicago Bulls fot. Matt Marton USA TODAY Sports/SIPA USA/PressFocus

Donovan Mitchell rzucił 71 punktów w wygranym po dogrywce meczu Cleveland Cavaliers z Chicago Bulls. Mitchell miał 13 punktów w doliczonym czasie gry. Doprowadził do niej, pudłując ostatni rzut wolny i zbierając po nim piłkę. Trafił 22 z 34 rzutów z gry. Miał 7 z 15 rzutów za trzy.

Było to najwięcej punktów w meczu od czasu, gdy legenda Los Angeles Lakers, Kobe Bryant, zdobył 81 punktów przeciwko Toronto 22 stycznia 2006 roku. Wilt Chamberlain jest właścicielem rekordu NBA ze 100 punktami dla Filadelfii przeciwko Nowym Jorku, które rzucił 2 marca 1962 roku.

– Znalezienie się tam w księdze rekordów z facetami, takimi jak Wilt jest naprawdę niesamowite – powiedział Mitchell, który został pozyskany z Utah Jazz przed sezonem.

– Zawsze wierzyłem, że mogę być jednym z najlepszych graczy w lidze. Zaniemówiłem i jestem błogosławiony przebywaniem w towarzystwie takich postaci – mówił po meczu.

Mitchell został siódmym zawodnikiem w klubie z 70 rzuconymi punktami. Chamberlain zrobił to sześć razy, podczas gdy Bryant, David Thompson, Elgin Baylor, David Robinson i Devin Booker z Phoenix Suns osiągnęli ten wynik raz w karierze.

POLECANE

tagi

Przemysław Frasunkiewicz jest jednym z tych trenerów, którym szczególnie warto zadawać pytania podczas konferencji prasowych. 44-latek odpowiada dość chętnie, a przede wszystkim ciekawie i wyraziście. Nie inaczej było po sobotnim starciu ze Śląskiem.
30 / 01 / 2023 17:18

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Podczas 21. kolejki na zapleczu ekstraklasy wygrywali w większości gospodarze. Od “reguły” odszedł tylko Górnik Wałbrzych i Politechnika Opolska. Który z graczy wyróżniał się szczególnie?
28 / 01 / 2023 13:01