Aleksandar Džikić: A kto twoim zdaniem powinien wygrać?

Share on facebook
Share on twitter

– Wiemy, że Stelmet ma bardzo dobrych strzelców na obwodzie. Koszarek, Zamojski, Florence potrafią rzucać i lubią to robić. Chcieliśmy naszą obroną zmusić ich do oddawania rzutów z nieprzygotowanych pozycji – mówił trener Partizana.

(Fot. basketballcl.com)
(Fot. basketballcl.com)

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >>

We wtorkowy wieczór Stelmet grał na wyjeździe z Partizanem Belgrad i po emocjonującej końcówce przegrał 56:58. Na konferencji prasowej pojawiło się około 50 dziennikarzy, tłum na meczach PLK niespotykany, którzy najpierw wysłuchali komentarzy Artura Gronka i Nemanji Djurisicia.

Trener Stelmetu, zapytany przez PolskiKosz.pl o słabość jego drużyny w ataku, powiedział: – Przede wszystkim brakuje nam cierpliwości w akcjach pod samym koszem. Nie zdobywamy łatwych punktów. Tego na koniec wyrównanego meczu brakuje. A nawet jeśli ich nie zdobędziemy, powinniśmy spokojnie wycofać i konstruować normalną akcję. Za często tracimy tutaj głowę.

Aleksandar Džikić, trener Partizana, na konferencji mówił tylko po serbsku, ale potem zgodził się odpowiedzieć na kilka naszych pytań.

Tomasz Sobiech: Trenerze, wynik przez cały mecz blisko remisu, była dramatyczna końcówka… Jakie szczegóły pana zdaniem zdecydowały dziś o zwycięstwie Partizana?

Aleksandar Džikić: Widziałeś mecz przecież. Kto twoim zdaniem powinien go wygrać?

Widziałem dwie wyrównane drużyny, obie z olbrzymimi problemami w ataku. Ale to Partizan ostatecznie wygrał…

– No, bądźmy poważni… Kto tu miał więcej talentu?

Powiedziałbym, że 50 na 50.

– (tubalny śmiech)

OK, jesteśmy drużyną, która ma zdecydowanie mniej talentu od Stelmetu, nawet jeśli ich trener powie coś odwrotnego. Przy tak wyrównanym meczu i niskim wyniku, kluczem do wygranej było to, że byliśmy nieco twardsi w obronie. Obroniliśmy kilka kluczowych posiadań i to dało nam szczęśliwą wygraną.

Jestem zadowolony ze zwycięstwa, ale masz też świadomość jak wiele nam brakuje. To zdecydowanie nie jest Partizan, do jakiego przyzwyczaiła się Europa. To drużyna zbudowana za sumę znacznie niższą niż milion euro. Czasem to jeszcze będzie widać na boisku.

Czy w grze Stelmetu coś was zaskoczyło? Jaki był plan Partizana na ten mecz?

– Wiemy, że Stelmet ma bardzo dobrych strzelców na obwodzie. Koszarek, Zamojski, Florence potrafią rzucać i lubią to robić. Chcieliśmy naszą obroną zmusić ich do pewnego szaleństwa, do oddawania rzutów z nieprzygotowanych pozycji. Widziałeś, jak Florence próbował rzucić przez obrońcę o wzroście 2.05 i został zablokowany? To był właśnie nasz sukces.

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >>

Drugie z rzędu ligowe zwycięstwo Twardych Pierników. Tym razem ekipa z Torunia wygrała 82:80 w Stargardzie z PGE Spójnią, choć w samej końcówce było jeszcze sporo emocji. To bardzo ważny krok zespołu trenera Skelina, który po chwilowej zadyszce znów wygrywa.
21 / 01 / 2022 20:03

NBA

Głośno zrobiło się wokół Jonah Mathewsa, którym zainteresowało się wielkie Fenerbahce z Euroligi. Prezes Anwilu Włocławek potwierdził, że oferta wykupu kontraktu rzeczywiście wpłynęła, lecz klub ją oficjalnie odrzucił i z zawodnikiem rozstać się nie chce.
21 / 01 / 2022 14:51
Luka kontra CP3, czyli pojedynek między Dallas Mavericks a Phoenix Suns to zdecydowanie najciekawsze starcie czwartkowej nocy w NBA. Zmierzą się bowiem dwa najgorętsze w tej chwili zespoły Zachodu – Mavs i Suns przystąpią do tego pojedynku z serią czterech kolejnych zwycięstw na koncie.
20 / 01 / 2022 20:37
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51