Aleksander Balcerowski – pierwsza piątka w Eurolidze!

Młody polski środkowy wyszedł w pierwszej piątce Herbalife Gran Canaria w wygranym meczu 84:64 z Darussafaka Tekfen Istambuł. Zdobył 7 punktów i zanotował 2 zbiórki w 21 minut gry.

Aleksander Balcerowski / fot. Euroleague

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>

Aleksander Balcerowski (18 lat, 215 cm), czyli jeden z najbardziej utalentowanych koszykarzy młodego pokolenia, wyszedł w czwartkowym meczu Euroligi w pierwszej piątce i zdobył 7 punktów w 21 minut gry. Popisał się także kapitalną akcją, w której zapakował piłkę do kosza.

Jego zespół, Herbalife Gran Canaria, dość gładko pokonał Darussafaka Tekfen Istambuł 84:64. Turcy to najsłabszy zespół tegorocznej edycji Euroligi. Zajmują 16. miejsce z bilansem 3-23. Gran Canaria jest 14. i ma bilans 7-19.

To było już drugie spotkanie Aleksandra w Eurolidze. W pierwszym wyszedł na parkiet przeciwko wielkiemu Fenerbahce i zagrał 3 minuty zdobywając 2 punkty. Także popisał się bardzo efektowną akcją >>

W czwartek dostał większą szansę i ją wykorzystał. W piątce pojawił się obok Ondreja Balvina, czyli nominalnie grał na pozycji numer 4 i właśnie do tej roli przygotowują go Hiszpanie. Czasem porównywany jest warunkami fizycznymi i charakterystyką gry do Lauriego Markkanena.

Balcerowski latem będzie występował obok Łukasza Kolendy, czy Andrzeja Pluty juniora w reprezentacji Polski do lat 20. Dostał już także zaproszenie od Mike’a Taylora za zgrupowanie seniorskiej reprezentacji. Jeśli tylko wzmocni się fizycznie, może wkrótce trafić do meczowej dwunastki.

Na boisku najbardziej brakuje obrony i zbiórek, a skład drużyny z Wrocławia po prostu jest źle zbudowany. Wszystko wskazuje na to, że za kiepski początek sezonu posadą zapłaci Andrzej Adamek, ale sama wymiana trenera nie uratuje jeszcze sytuacji.