Aleksander Czyż – co za przemiana!

Share on facebook
Share on twitter

17,7 punktu, świetna skuteczność z gry i wysokie miejsce w klasyfikacji strzelców – podkoszowy Pasta Reggia Caserta znakomicie rozpoczął sezon we Włoszech.

(Fot. Andrzej Romański/PZKosz.pl)
(Fot. Andrzej Romański/PZKosz.pl)

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >>

Aleksandra Czyża znamy przede wszystkim z pasji i instynktu do walki w polu trzech sekund – punktuje i zbiera, bo skoczy szybciej i wyżej, bo złamie zagrywkę tak, że zdezorientowani są nie tylko koledzy, ale i rywale.

W ostatnich tygodniach oglądamy jednak nową wersję Czyża – regularnego i trafiającego z dystansu, czym zaskoczył już przecież w ostatnim meczu eliminacji w Estonii, gdy miał 2/2 za trzy w pierwszej kwarcie. 26-letni podkoszowy stał się graczem, na którym można polegać nie tylko w krótkich zrywach.

W trzech pierwszych meczach włoskiej Polak notuje średnio 17,7 punktu oraz 7,4 zbiórki w 28 minut gry dla Pasta Reggia Caserta. Trafił 57 proc. rzutów z gry, a dokładnie połowa zbiórek – doskonałe 3,7 – wywalczona została w ataku.

Najlepszy występ Czyż zaliczył w 1. kolejce – zdobył aż 26 punktów z Grissin Bon Reggio Emilia. Ale i w ostatnią niedzielę, w zwycięskim wyjazdowym meczu z Vanoli Cremona, wypadł dobrze – rzucił 15 punktów.

Czyż jest w tej chwili najlepszym strzelcem i zbierającym swojej drużyny, która po trzech kolejkach zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

ŁC

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >>