• Home
  • PLK
  • Alex Hamilton – to może być nowa gwiazda PLK

Alex Hamilton – to może być nowa gwiazda PLK

Share on facebook
Share on twitter

Wszechstronny rozgrywający na ostatnim roku gry w Louisiana Tech. zdobywał średnio 19.8 punktu, 6.2 asysty, 5.7 zbiórki oraz 2.0 przechwytu na mecz. Potem zagrał w Lidze Letniej w barwach Clippers, teraz ma trafić do Dąbrowy Górniczej.

Alex Hamilton (Fot. YouTube.com)
Alex Hamilton (Fot. YouTube.com)

Informację o tym, że Alex Hamilton ma grać w MKS Dąbrowa Górnicza, podał na Twitterze dziennikarz David Pick, który ostatnio jako pierwszy informował o transferze np. Jimmera Fredette’a do Chin. W czwartek Pick napisał, że dostał cynk o tym, że Hamilton podpisał umowę z Dąbrową. Klub z Zagłębia niedługo później oficjalnie potwierdził tę informację.

Może się okazać, że niespełna 23-letni Amerykanin – obwodowy mierzący 193 cm wzrostu i mogący grać zarówno jako rozgrywający, jak i na pozycji nr. 2 – będzie nie tylko liderem drużyny Drażena Anzulovicia, ale także gwiazdą całej ligi. Do takich przypuszczeń skłaniają jego osiągnięcia w lidze akademickiej.

W ciągu czterech lat w NCAA Hamilton robił stałe postępy – zaczynał od 7.8 punktu na mecz, kończył na wspominanych 19.8, do których dodawał 6.2 asysty. W jednym z ostatnich meczów na uczelni zaliczył triple-double (25 punktów, 11 zbiórek i 11 asyst z zespołem Rice), cztery razy rzucał 30 lub więcej punktów. Większość zdobywał po wejściach lub z półdystansu, z dystansu rzuca stosunkowo rzadko (30% skuteczności w NCAA).

Świetna gra w minionym sezonie zaowocowała zaproszeniem do turnieju Portsmouth Invitational w stanie Wirginia, gdzie zaprezentować się mogli najlepsi seniorzy z całego kraju. Potem Hamilton dostał zaproszenia na treningi do Sacramento Kings, Detroit Pistons, Philadelphia 76ers, Utah Jazz i Los Angeles Clippers. W tych ostatnich zagrał w Lidze Letniej – w czterech meczach zdobył 12 punktów i miał 8 asyst.

Jeśli podpisze kontrakt w Dąbrowie, to sprawi, że ta drużyna może być naprawdę nieobliczalna. Już po czerwcowych transferach Polaków zauważaliśmy, że klub z Zagłębia zrobi kolejny krok do przodu. Na razie w składzie są Kerron Johnson, Sam Dower oraz Piotr Pamuła, Jakub Parzeński, Witalij Kowalenko, Bartłomiej Wołoszyn, Maciej Kucharek, Przemysław Szymański, Patryk Wieczorek i Marcin Piechowicz.