• Home
  • NBA
  • Ależ forma Marcina Gortata – trafia prawie wszystko!

Ależ forma Marcina Gortata – trafia prawie wszystko!

Share on facebook
Share on twitter

Przeciwko Los Angeles Lakers zdobył 21 punktów i wyrównał swój rekord sezonu. Ale mało tego – w ostatnich sześciu meczach „Polski Młot” trafił aż 80 proc. rzutów z gry! A Washington Wizards oczywiście wszystkie wygrali.

(fot. Wikimedia Commons)

W NBA gra się w takich butach >>

W czwartek przeciwko Lakers (Wizards pokonali ich 116:108) Marcin Gortat nie tylko trafiał – zaliczył także bardzo dobre 14 zbiórek oraz 3 asysty. Ale to jego skuteczność robi ostatnio największe wrażenie – półhaki lewą lub prawą ręką, dobitki, wsady po sprytnych podaniach Johna Walla, punkty po pick and rollach… Z Lakers Polakowi wychodziło niemal wszystko!

Gortat zakończył to spotkanie ze skutecznością 10/13 z gry, a przecież to nie pierwszy, tylko kolejny tak efektywny mecz środkowego Wizards w ostatnich dniach. Jeśli wziąć pod uwagę serię sześciu zwycięstw, w której trakcie są koszykarze z Waszyngtonu, to Polak ma w niej znakomite 42/52 z gry!

Jego średnie z tych spotkań to 15,3 punktu oraz 10,3 zbiórki.

No i najważniejsze dla niego, że Wizards wygrywają. Przeciwko Lakers 33 punkty i 11 asyst miał John Wall, 23 punkty dodał Bradley Beal, gospodarze zdecydowanie wygrali końcówkę i uciszyli… kibiców Lakers, którzy głośno dopingowali zespół z LA w hali Wizards.

Zespół Gortata ma 29-20, zajmuje czwarte miejsce na Wschodzie NBA i ma realną szansę, by być jeszcze wyżej. Toronto Raptors (30-20) i Boston Celtics (31-18) wcale nie są tak daleko.

W NBA gra się w takich butach >>

https://www.youtube.com/watch?v=GcZZA3DbsnY&feature=youtu.be&a