All Star Game 2019: Luka Doncić robi furorę

Share on facebook
Share on twitter

Rewelacyjny debiutant z Słowenii w pierwszych dniach dostał od kibiców więcej głosów niż James Harden, Kevin Durant czy Russell Westbrook. W tak młodym wieku w pierwszej piątce Meczu Gwiazd zagrał tylko Kobe Bryant!

Luka Doncić / fot. wikimedia commons

Kolekcja Mitchell & Ness – NBA za jakim tęsknisz! >>

NBA podała, jak do tej pory rozkłada się głosowanie na uczestników Meczu Gwiazd. Wybierającymi w nowej formule, gdyby dziś się głosowanie miało zakończyć, zostaliby LeBron James i Giannis Antetokounmpo. Luka Doncić – sensacyjny debiutant z Dallas Mavericks – zebrał jak do tej pory blisko 680 tysięcy głosów. To 7. wynik w całej NBA, dający prawo występu w pierwszej piątce.

Jedynym graczem w historii NBA, który dostąpił tego zaszczytu był Kobe Bryant – w 1998 roku miał 19 lat, 5 miesięcy i 6 dni. Doncić w trakcie All Star Game będzie miał 19 lat, 11 miesięcy i 20 dni.

Formuła wybierani składów się zmieniła, lecz nie zmieniły się emocje związane z glosowaniem na zawodników do Meczu Gwiazd. Wszystko wskazuje na to, że podobnie jak przed rokiem wybierać skład będzie LeBron James. On jako reprezentant Zachodu zastąpi Stephena Curry’ego w tej roli, a ze Wschodu w buty Króla może wskoczyć Giannis Antetokounmpo. Tym razem „draft” ma być transmitowany.

Piękną historią jest też wynik Derricka Rose’a, na którego głos oddało już blisko 700 tysięcy osób. To pokazuje jak wielu fanów wciąż ma Rose, który zalicza aktualnie najlepszy od lat sezon w barwach Minnesota Timberwolves.

Tegoroczny All Star Weekend odbędzie się w Charlotte, w dniach 15-17 lutego.

Grzegorz Szybieniecki, @gszyb

Kolekcja Mitchell & Ness – NBA za jakim tęsknisz! >>
POLECANE