Almeida i Czyż w poczekalni – co zrobi Anwil?

Almeida i Czyż w poczekalni – co zrobi Anwil?

Share on facebook
Share on twitter

Mistrzowie Polski są bliscy podpisania kontraktów i zmian w składzie, ale dla nowych graczy nadal nie ma jeszcze miejsca. Bardzo wiele zależy od tego, kiedy i czy w ogóle, znajdzie się chętny na Vladimira Mihailovicia. Na testy ma przyjechać młody środkowy.

Aleksander Czyż (fot. Andrzej Romański/PZKosz.pl)

Nike Kyrie 5 „Bred” –  w takich butach się teraz gra! >> 

Środowisko huczy od plotek, niektóre z ostatnich pomysłów stały się już nieaktualne, pojawiły się też nowe rozwiązania. Zebraliśmy najbardziej wiarygodne pogłoski.

Według naszych informacji, definitywnie upadł pomysł dużej wymiany na linii Anwil – Stal. I nie tylko dlatego, że klub z Ostrowa nie był skory do płacenia całych kontraktów (najczęściej powtarzaną wysokością jest ok. 60%) trójki Mihailović – Kostrzewski – Marković, ale także dlatego, że we Włocławku nieco inaczej patrzą na to po wygranej z Polskim Cukrem. Nikola Marković zaczął grać lepiej, a jednocześnie, kolejnej już, kontuzji doznał Walerij Lichodiej.

Na dziś prawdopodobne jest zatem rozstanie z Mihailoviciem. I też nawet wcale nie dlatego, że reprezentant Czarnogóry rozczarowuje poziomem. Raczej okazało się po prostu, że jest innym typem zawodnika, niż potrzebuje Igor Milicić. W Anwilu na obwodzie zrobił się teraz duży tłok, nie spowoduje to dużej zmiany dla zespołu.

Gwiazda Anwilu z poprzedniego sezonu – Ivan Almeida i były reprezentant Polski Aleksander Czyż są już po rozmowach, według kilku źródeł są gotowi podpisać kontrakty, jeśli gotowy na to będzie także Anwil. Ruchy ciekawe, ale ryzykowne, z racji niedawnych kontuzji obu graczy. Czekamy na finalne decyzje we Włocławku.

Czyż byłby prawdopodobnie graczem w miejsce Mateusza Kostrzewskiego – podobno porozumienie akurat w jego sprawie ze Stalą nadal jest możliwe. Jest też jeszcze jeden alternatywny scenariusz dotyczący Almeidy – wg kilku źródeł potencjalnie zainteresowana jego usługami jest/była także Arka Gdynia.

Niezależnie od rozstań we Włocławku, poważnie rozważanym scenariuszem jest sprowadzenie rezerwowego środkowego. Anwil przymierza się do przetestowania młodego gracza bez doświadczenia w Europie w najbliższych tygodniach. Problemy ze zbiórką Anwilu są dość znane, choć statystyki drużynowe nie do końca to pokazują. Para Sobin-Szewczyk przy innych zespołach z czołówki ma mały deficyt centymetrów i w tutaj rzeczywiście dodatkowa siła włocławianom się przyda.

TS

Nike Kyrie 5 „Bred” –  w takich butach się teraz gra! >>
POLECANE

tagi

NBA

W najnowszym odcinku podcastu Kamila Chanasa gośćmi są młodzi zawodnicy Sląska Wrocław – Aleksander Dziewa i Jakub Musiał. Czym zaskoczyła ich ekstraklasa i jak widzą swoje koszykarskie kariery?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Rasta Vechta, która nie dała szans Anwilowi w pierwszej rundzie, to na dziś główny rywal Anwilu do miejsca w pierwszej czwórce grupy Ligi Mistrzów. Włocławianie myśląc o awansie muszą zrobić wszystko by wygrać, a idealnym scenariuszem byłoby odrobienie 13-punktowej straty z pierwszego spotkania.