Andrzej Adamek wraca do Śląska – teraz jako pierwszy trener

Share on facebook
Share on twitter

Były gracz Śląska, wieloletni asystent trenerów w PLK, znów łączy się z zespołem z Wrocławia. Po roku przerwy od ekstraklasy Andrzej Adamek, ponownie będzie pierwszym szkoleniowcem.

Andrzej Adamek / fot. P. Skraba, plk.pl

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 

Andrzej Adamek (47 lat) wraca do Wrocławia, ale tym razem w roli pierwszego szkoleniowca. W przeszłości występował w barwach Śląska jako zawodnik (1998-2002) i w tym czasie zdobył 3 mistrzostwa Polski. Później także był asystentem trenerów WKS-u, Andreja Urlepa i Rimasa Kurtinaitisa.

Po erze Śląska, Adamek jako drugi trener zasiadał także na ławce Asseco Prokomu Gdynia i Stelmetu. Ostatnia jego przygoda z PLK, to właśnie praca w Zielonej Górze w sezonie 2017/18, gdzie na końcu poprowadził zespół w drugim meczu o brąz, po tym jak Andrej Urlep zrezygnował ze swojej posady.

Ma więc spore doświadczenie z pracy z wieloma specjalistami i wybitnymi trenerami, prowadził także samodzielnie przez kilka chwil kluby w PLK (Stelmet i Asseco). Teraz trener Adamek wraca do pracy w ekstraklasie i został pierwszym trenerem WKS-u Śląska Wrocław.

We Wrocławiu Adamkowi pomagać będą Marcin Grygorowicz i Maciej Maciejewski. Nowy szkoleniowiec Śląska zastąpił na stanowisku Radosława Hyżego, który prowadził zespół w 1. lidze.

Trener Adamek mocno już pracuje na skompletowaniem składu. Ostatnio do zespołu dołączyli Mathieu Wojciechowski i Michał Gabiński, wiele ważnych kontraktów mają także gracze z poprzedniego sezonu.

RW
NBA

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
Mnóstwo zmian, znani gracze i debiutanci, kluby ze zmienionym obliczem. Aktualizowane codziennie informacje o oficjalnych kontraktach w koszykarskiej ekstraklasie – niezbędnik kibica PLK w tym nietypowym sezonie ogórkowym.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 2 cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
23 / 09 / 2021 23:09
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Nie brakuje gorących tematów: co sądzić o obowiązku szczepień zawodników? Czy płatne transmisje z 1. ligi mają w ogóle sens? Co z dziką kartą dla Turowa?
22 / 09 / 2021 17:47
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22