• Home
  • Europa
  • Andrzej Pluta już wygrywa – zwycięski rzut z Bayernem!

Andrzej Pluta już wygrywa – zwycięski rzut z Bayernem!

Share on facebook
Share on twitter

Jego Betis w prestiżowym juniorskim turnieju przegrywał swój mecz jednym punktem, ale miał ostatnią akcję. Trener nakazał wyraźnie – gramy na Polaka. A ten wykonał zwycięską akcję.

NBA, PLK – znasz się na koszu, wygrywaj w zakładach! >> 

14 sekund przed końcem meczu juniorów podczas organizowanego przez Euroligę turnieju Adidas Next Generation, Bayern Monachium prowadził z Betisem Sewilla 82:81. Hiszpańska drużyna poprosiła o przerwę, na której padły wyraźne wskazówki – dajcie piłkę Andrzejowi Plucie.

A ten ją wziął, zagrał, rzucił i wygrał:

W całym meczu 16-letni Pluta zdobył 15 punktów w niespełna 31 minut gry. Trafił 6 z 14 rzutów, w tym 2/5 za trzy, dodał 1/2 z wolnych. Miał także 7 zbiórek i 3 asysty.

Sobota to drugi dzień turnieju w hiszpańskiej miejscowości Coin, w piątek Betis został rozgromiony 48:88 przez Real Madryt. Pluta w tym spotkaniu rzucił 9 punktów (4/10 z gry), miał zbiórkę, asystę i 2 przechwyty.

Pluta jest jednym z wyróżniających się nastolatków w Betisie – 27 listopada, wobec kontuzji w zespole seniorów, zadebiutował nawet w lidze ACB. Zagrał 15 sekund, ale najważniejsze, że trener Zan Tabak zaufał mu na tyle, że brał Polaka na treningi pierwszego zespołu.

Pluta na co dzień gra w drużynie juniorów, z którą występuje także w lidze EBA, czyli czwartym poziomie rozgrywek w Hiszpanii

Turnieje Adidas Next Generation organizowane są przez koszykarską Euroligę dla kategorii wiekowej do lat 18 i zrzeszają wszystkie najlepsze akademie ze starego kontynentu, a ich historia sięga 2003 roku. Miesiąc temu udział w nim brał inny polski talent Aleksander Balcerowski (Gran Canaria Las Palmas).

ŁC

NBA, PLK – znasz się na koszu, wygrywaj w zakładach! >>