Andrzej Pluta zadebiutował w lidze hiszpańskiej – w wieku 16 lat!

Share on facebook
Share on twitter

Młody rozgrywający reprezentacji Polski kadetów zagrał w meczu Real Betisu Sewilla z Valencią. Było to tylko symboliczne 15 sekund, ale oby był to także początek kariery na miarę ojca.

(fot. FIBA.com)
(fot. FIBA.com)

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >> 

Urodzony w 2000 roku Andrzej Pluta junior wszedł na boisko w drugiej kwarcie spotkania w Walencji – pojawił się w samej jej końcówce, na ostatnie 15 sekund. Była to raczej symboliczna obecność na boisku, nastolatek z Polski nie był w stanie nic zaprezentować.

Ale najwyraźniej młody Pluta pokazał się z dobrej strony na treningach Realu Betis, na które trener Żan Tabak zaprosił go pod koniec października. Wszystko dlatego, że w pierwszym zespole z Sewilli kilku graczy wypadło ze względu na kontuzje.

Syn byłego świetnego reprezentanta Polski mierzy 188 cm wzrostu i rozgrywa swój trzeci sezon w Hiszpanii – najpierw przez rok trenował i grał w Estudiantes Madryt, potem przeniósł się do Sewilli, gdzie kilka miesięcy temu podpisał młodzieżowy kontrakt.

Niedzielny mecz w Walencji Real Betis przegrał 56:66. Zespół z Sewilli z bilansem 3-6 zajmuje miejsce w środku tabeli ACB.

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >> 

ŁC

POLECANE