Anthony Davis już dominuje – Lakers wygrywają z Warriors (WIDEO)

W swoim pierwszym meczu w barwach Lakers, w 18 minut Anthony Davis zdobył 22 punkty i zebrał 10 piłek. W nowiutkiej Chase Center w San Francisco zespół z Los Angeles pewnie ograł Golden State Warriors 123:101.
Anthony Davis/ fot. YouTube

Tego lata oddana została do użytku nowa hala Golden State Warriors, Chase Center, która mieści się w centrum San Francisco. Ultranowoczesny obiekt zamienił wysłużoną już Oracle Arena w Oakland. Pierwszym spotkaniem jakie gościła Chase Center było przedsezonowe starcie pomiędzy Warriors, a Los Angeles Lakers.

Jak to w meczu preseason, gra na trochę bardziej poważnie była tylko w pierwszej połowie. Warriors nie mieli odpowiedzi na Anthony’ego Davisa, który praktycznie w każdej akcji pakował piłkę do kosza z góry. Gwiazdor Lakers w 18 minut zdobył 22 punkty i miał 10 zbiórek w tym 5 w ataku.

Zespół z Los Angeles wyszedł pierwszą piątką bez Rajona Rondo, a z LeBronem Jamesem w roli rozgrywającego. Obok niego grali Danny Green, Avery Bradley, Davis i JaVale McGee, który już teraz mocno korzystał na lobach rzucanych mu przez LeBrona. James w 18 minut zanotował 15 punktów i 8 zbiórek.

Zdecydowanie gorzej wypadł debiut D’Angelo Russella, który trafił tylko 2 z 9 rzutów z gry. Grę Warriors w ataku ciągnął Steph Curry, który w 18 minut zdobył 18 punktów (5/11 z gry).

W drugiej połowie na parkiecie głównie biegali rezerwowi i to raczej z końca ławki. Po stronie Warriors z dobrej strony pokazał się Jordan Poole, ale nie przybliżyło to jego zespołu do zwycięstwa. Lakers wygrali w San Francisco 123:101.