• Home
  • NBA
  • Anthony Davis oszalał – 50 punktów to nie wszystko!

Anthony Davis oszalał – 50 punktów to nie wszystko!

Share on facebook
Share on twitter

Uwaga, to nie pomyłka – 50 punktów, 16 zbiórek, 7 przechwytów, 5 asyst i 4 bloki. Tak zagrał w swoim pierwszym meczu sezonu lider New Orleans Pelicans.

Anthony Davis (Fot. Wikipedia)
Anthony Davis (Fot. Wikipedia)

Możecie czytać tę statystyczną linijkę od przodu, od tyłu, a nawet kilka razy, ale poważnie – to wydarzyło się naprawdę! Anthony Davis rozegrał jedno z najbardziej niesamowitych spotkań w historii NBA. Wcześniej nie odnotowano żadnego spotkania, w którym ktoś zdobyłby ponad 45 punktów, 15 zbiórek, 5 asyst i 5 przechwytów.

To jeszcze raz: 50 punktów, 16 zbiórek, 7 przechwytów, 5 asyst i 4 bloki.

W meczu z Denver Nuggets Davis grał 41 minut – trafił 17 z 34 rzutów z gry oraz 16 z 17 wolnych. 50 punktów w swoim pierwszym spotkaniu sezonu zdobywały tylko największe sławy w historii – dwukrotnie Michael Jordan, Wilt Chamberlain i Elgin Baylor.

W czym te gwiazdy tak grają?! Też możesz mieć takie buty >>

Pozostałe statystyki? To, że 23-letni podkoszowy jest doskonałym zbierającym, wiadomo – jego średnie z czteroletniej kariery to 20,8 punktu oraz 9,7 zbiórki. Na początku tego roku Davis miał zresztą inny niesamowity mecz – zdobył 59 punktów i 20 zbiórek z Detroit Pistons.

Teraz dodał jednak do tego przechwyty, asysty i bloki. Zagrał tak, jakby chciał uczcić początek obowiązywania nowego kontraktu – podpisanej już ponad rok temu umowy na 145 mln dolarów za kolejne pięć lat.

Last but not least: problem w tym, że na niewiele się to zdało – Davis zapisał się w historii, ale jego Pelicans i tak przegrali z Denver 102:107. Lider nie uzyskał wsparcia od kolegów, którzy trafili tylko 21 z 58 rzutów. I są poważne obawy, że właśnie tak może wyglądać ten sezon drużyny z Nowego Orleanu.

W środę Pelicans nie zatrzymali Jusufa Nurkicia (23 punkty, 9/13 z gry) oraz Willa Burtona (22 punkty, 7/12). Davis trzymał ich w grze do ostatnich minut, ale to rywale byli lepsi.

https://www.youtube.com/watch?v=ZMwajINKnz0

ŁC