PRAISE THE WEAR

Anthony Davis pozdrowił Orlean– Lakers już 9 z rzędu (WIDEO)

Anthony Davis pozdrowił Orlean– Lakers już 9 z rzędu (WIDEO)

Seria zwycięstw Los Angeles Lakers, najlepszej obecnie drużyny NBA, trwa i liczy już 9 z rzędu. Ostatniej nocy zespół z LA pokonał Pelicans 114:110. Anthony Davis w swoim powrocie do Nowego Orleanu zdobył 41 punktów.
Anthony Davis / fot. wikimedia commons

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Los Angeles Lakers korzystają z dość łatwego terminarza (w ostatnich 10 meczach z czołówki NBA grali tylko z Toronto Raptors i przegrali) i wygrywają mecz za meczem. Ich seria sięga już 9 wygranych z rzędu.

W nocy z środy na czwartek zespół z LA pokonał w wyjazdowym spotkaniu Pelicans 114:110. Dla Anthony’ego Davisa był to powrót do Nowego Orleanu, w którym spędził początkowe lata swojej kariery. W ostatnim sezonie mocno domagał się wymiany (którą w końcu wywalczył), co znacznie popsuło jego relacje z klubem i całą społecznością Pelicans.

Chłodno więc przyjęty Davis zdobył aż 41 punktów (15/30 z gry) i zebrał 9 piłek. LeBron James zanotował za to double double – 29 punktów i 11 asyst. Obaj gwiazdorzy Lakers grali jednak dosyć sporo – James 38 minut, a Davis 37.

Przeciwko swojemu byłemu zespołowi występował także Brandon Ingram, który trafił zaledwie 4 z 21 rzutów z gry, ale też 13 z 13 rzutów wolnych (23 punkty w sumie). 29 oczek dorzucił Jrue Holiday. Z kolei Lonzo Ball, inny uczestnik wymiany z udziałem Davisa, nie wystąpił w tym meczu z uwagi na (zagadkowy) wirus żołądkowy.

Lakers umacniają się na pierwszym miejscu w Konferencji Zachodniej i w całej NBA. Mają już bilans 16-2 i w kolejnym meczu czeka ich domowy pojedynek z Washington Wizards (terminarz nadal łaskawy…). Pelicans z bilansem 6-12 zajmują 12. miejsce za Zachodzie.

RW

.

POLECANE

tagi

Przemysław Frasunkiewicz jest jednym z tych trenerów, którym szczególnie warto zadawać pytania podczas konferencji prasowych. 44-latek odpowiada dość chętnie, a przede wszystkim ciekawie i wyraziście. Nie inaczej było po sobotnim starciu ze Śląskiem.
30 / 01 / 2023 17:18

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Podczas 21. kolejki na zapleczu ekstraklasy wygrywali w większości gospodarze. Od “reguły” odszedł tylko Górnik Wałbrzych i Politechnika Opolska. Który z graczy wyróżniał się szczególnie?
28 / 01 / 2023 13:01