Anthony Davis żąda transferu – bomba, która zmieni NBA?

Share on facebook
Share on twitter

Agent Rich Paul poinformował New Orleans Pelicans, że jego klient, Anthony Davis nie przedłuży kontraktu i żąda wymiany. Kolejka po Davis na pewno będzie długa, a o zainteresowaniu Celtics, czy Lakers wiadomo już od dosyć dawna.

Anthony Davis / fot. wikimedia commons

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>  

Jak donosi Adrian Wojnarowski, agent Anthony’ego Davisa, Rich Paul przekazał New Orleans Pelicans informację, że jego klient nie ma zamiaru podpisać przedłużenia umowy. Co więcej, Davis zażądał wymiany do klubu, w którym będzie mógł grać o wyższe cele i mistrzostwo. Według źródeł Shamsa Charani z The Athletic, Davis poinformował kolegów w szatni o swojej decyzji.

Rich Paul to człowiek znany przede wszystkim z tego, że jest agentem Lebrona Jamesa i jego dobrym przyjacielem. W obecnej NBA to on pociąga za wiele sznurków związanych z transferami. To dość poważny argument za tym, by łączyć Davisa z Lakers, w których aktualnie gra James. Tylko czy Lakers uzbierają wystarczające argumenty już teraz?

Decyzję o przekazaniu takiej informacji władzom Pelicans, Rich Paul argumentuje chęcią Davisa do pozostania szczerym wobec klub, jednocześnie dając mu odpowiednio dużo czasu na znalezienie wymiany za niego, zanim stracą go za darmo. Okno transferowe zamyka się 7 lutego.

Nie ma co ukrywać, to spory cios dla Pelicans, którzy bez Davisa mogą powędrować na dno NBA. Zainteresowanie tym zespołem jeszcze bardziej zmaleje, choć i tak już żyją w cieniu futbolowych Saints, którzy w Nowym Orleanie są niemalże religią.

Kolejka po Davisa z pewnością się ustawi. O zainteresowaniu Celtics wiadomo już od dawna i to oni mogą złożyć najlepszy pakiet do wymiany. Jednak Boston nie może pozyskać Davisa w wymianie, jeżeli w jej skład nie będzie wchodzić Kyrie Irving. Związane jest to z podpisaniem przez obu graczy przedłużenia kontraktów zgodnie z „Rose Rule”. To oznacza, że Celtics dopiero tego lata będą mogli pozyskać Davisa, nie chcąc oddawać Irviga.

GS

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>  
POLECANE

tagi

NBA

Na taki miesiąc fani New York Knicks musieli czekać przez lata! W niedzielę ich zespół wygrał 109:90 w pojedynku z Detroit Pistons, dzięki czemu Nowojorczycy kończą luty na czwartym miejscu w Konferencji Wschodniej i mają pozytywny bilans 18-17.
1 / 03 / 2021 10:07
Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Już osiem kolejnych zwycięstw mają na koncie zawodnicy Brooklyn Nets, którzy w czwartek rozbili 129:92 Orlando Magic. To ich najdłuższa seria wygranych od sezonu 2005/06. Dzięki serii wygranych Nets prawie dogonili już 76ers na pierwszym miejscu Konferencji Wschodniej.
26 / 02 / 2021 15:57