Anthony Davis żąda transferu – bomba, która zmieni NBA?

Share on facebook
Share on twitter

Agent Rich Paul poinformował New Orleans Pelicans, że jego klient, Anthony Davis nie przedłuży kontraktu i żąda wymiany. Kolejka po Davis na pewno będzie długa, a o zainteresowaniu Celtics, czy Lakers wiadomo już od dosyć dawna.

Anthony Davis / fot. wikimedia commons

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>  

Jak donosi Adrian Wojnarowski, agent Anthony’ego Davisa, Rich Paul przekazał New Orleans Pelicans informację, że jego klient nie ma zamiaru podpisać przedłużenia umowy. Co więcej, Davis zażądał wymiany do klubu, w którym będzie mógł grać o wyższe cele i mistrzostwo. Według źródeł Shamsa Charani z The Athletic, Davis poinformował kolegów w szatni o swojej decyzji.

Rich Paul to człowiek znany przede wszystkim z tego, że jest agentem Lebrona Jamesa i jego dobrym przyjacielem. W obecnej NBA to on pociąga za wiele sznurków związanych z transferami. To dość poważny argument za tym, by łączyć Davisa z Lakers, w których aktualnie gra James. Tylko czy Lakers uzbierają wystarczające argumenty już teraz?

Decyzję o przekazaniu takiej informacji władzom Pelicans, Rich Paul argumentuje chęcią Davisa do pozostania szczerym wobec klub, jednocześnie dając mu odpowiednio dużo czasu na znalezienie wymiany za niego, zanim stracą go za darmo. Okno transferowe zamyka się 7 lutego.

Nie ma co ukrywać, to spory cios dla Pelicans, którzy bez Davisa mogą powędrować na dno NBA. Zainteresowanie tym zespołem jeszcze bardziej zmaleje, choć i tak już żyją w cieniu futbolowych Saints, którzy w Nowym Orleanie są niemalże religią.

Kolejka po Davisa z pewnością się ustawi. O zainteresowaniu Celtics wiadomo już od dawna i to oni mogą złożyć najlepszy pakiet do wymiany. Jednak Boston nie może pozyskać Davisa w wymianie, jeżeli w jej skład nie będzie wchodzić Kyrie Irving. Związane jest to z podpisaniem przez obu graczy przedłużenia kontraktów zgodnie z „Rose Rule”. To oznacza, że Celtics dopiero tego lata będą mogli pozyskać Davisa, nie chcąc oddawać Irviga.

GS

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>  
Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24

NBA

Tylko dwa mecze zaplanowała NBA na wtorkową noc. Bardzo wyrównany pojedynek powinien mieć miejsce w Madison Square Garden, gdzie New York Knicks podejmą Minnesota Timberwolves. Oba zespoły mają zbliżone do siebie bilanse zwycięstw i porażek, ale w nieco lepszej sytuacji przed tym spotkaniem są Wilki – w odróżnieniu od gospodarzy przystąpią do tego spotkania wypoczęci i po niedawnej wygranej nad bardzo mocnymi Warriors.
18 / 01 / 2022 19:04
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51