Anthony Davis żąda transferu – bomba, która zmieni NBA?

Anthony Davis żąda transferu – bomba, która zmieni NBA?

Agent Rich Paul poinformował New Orleans Pelicans, że jego klient, Anthony Davis nie przedłuży kontraktu i żąda wymiany. Kolejka po Davis na pewno będzie długa, a o zainteresowaniu Celtics, czy Lakers wiadomo już od dosyć dawna.

Anthony Davis / fot. wikimedia commons

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>  

Jak donosi Adrian Wojnarowski, agent Anthony’ego Davisa, Rich Paul przekazał New Orleans Pelicans informację, że jego klient nie ma zamiaru podpisać przedłużenia umowy. Co więcej, Davis zażądał wymiany do klubu, w którym będzie mógł grać o wyższe cele i mistrzostwo. Według źródeł Shamsa Charani z The Athletic, Davis poinformował kolegów w szatni o swojej decyzji.

Rich Paul to człowiek znany przede wszystkim z tego, że jest agentem Lebrona Jamesa i jego dobrym przyjacielem. W obecnej NBA to on pociąga za wiele sznurków związanych z transferami. To dość poważny argument za tym, by łączyć Davisa z Lakers, w których aktualnie gra James. Tylko czy Lakers uzbierają wystarczające argumenty już teraz?

Decyzję o przekazaniu takiej informacji władzom Pelicans, Rich Paul argumentuje chęcią Davisa do pozostania szczerym wobec klub, jednocześnie dając mu odpowiednio dużo czasu na znalezienie wymiany za niego, zanim stracą go za darmo. Okno transferowe zamyka się 7 lutego.

Nie ma co ukrywać, to spory cios dla Pelicans, którzy bez Davisa mogą powędrować na dno NBA. Zainteresowanie tym zespołem jeszcze bardziej zmaleje, choć i tak już żyją w cieniu futbolowych Saints, którzy w Nowym Orleanie są niemalże religią.

Kolejka po Davisa z pewnością się ustawi. O zainteresowaniu Celtics wiadomo już od dawna i to oni mogą złożyć najlepszy pakiet do wymiany. Jednak Boston nie może pozyskać Davisa w wymianie, jeżeli w jej skład nie będzie wchodzić Kyrie Irving. Związane jest to z podpisaniem przez obu graczy przedłużenia kontraktów zgodnie z „Rose Rule”. To oznacza, że Celtics dopiero tego lata będą mogli pozyskać Davisa, nie chcąc oddawać Irviga.

GS

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>  
NBA

Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
– Mam nadzieję, że Spurs okażą się klubem, który postawi na Jeremy’ego jako na zawodnika ataku. Że trenerzy przygotują dla niego sety, że będą w niego inwestować pod tym względem – mówi ekspert PolskiKosz.pl Radosław Hyży po wyborze reprezentanta Polski w drafcie przez zespół z San Antonio.
24 / 06 / 2022 20:26
Gregg Popovich, cień Tima Duncana, mistrzowskie banery i takież aspiracje – oto obraz San Antonio Spurs wyłaniający się z naszej wyobraźni, która chciałaby, aby Jeremy Sochan miał w NBA jak najlepiej. Niestety, prawda o tym klubie może się okazać nieco mniej kolorowa.
24 / 06 / 2022 15:51
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
Był gwiazdą NBA, zarobił gigantyczne pieniądze, ale nigdy nie zapomniał gdzie zaczął zrzucać zbędne kilogramy. Wczoraj po latach młodszy z braci Gasol ostatecznie spłacił dług wdzięczności. Jego – dosłownie i w przenośni – klub z Girony wrócił do hiszpańskiej ekstraklasy. Miasto długo nie mogło zasnąć.