Anthony Miles – aż 13 zbiórek mikrusa!

Tylko 185 cm, a może i mniej, ale jakie serce do walki na tablicach. Anthony Miles w środę poprowadził Polpharmę do wygranej z Siarką, notując 21 punktów, 13 zbiórek i 4 asysty.

miles
Anthony Miles (z piłką) / fot. Polpharma Starogard Gd.

Polpharma wcale nie miała łatwego meczu z nieobliczalną drużyną z Podkarpacia, przełamując ją i wygrywając 86:78 dopiero po zrywie w ostatniej kwarcie. Bohaterem meczu był właśnie Anthony Miles, który znany jest z możliwości ofensywnych, ale niekoniecznie z podkoszowego potencjału.

Amerykanin w 31 minut na parkiecie zanotował aż 13 zbiórek – 8 w obronie i aż 5 w ataku. Oczywiście jest to jego najlepszy wynik w karierze na polskich parkietach. Jego średnia z sezonu to 4.8 zbiórki na mecz, swoją drogą całkiem niezła, jak na rozgrywającego. Najlepszy wynik, grającego drugi sezon w PLK, Milesa wynosił dotychczas 10.

Rekord zbiórek w dotychczasowych meczach w lidze należy do Shawna Kinga ze Stali Ostrów Wlkp., który zebrał 18 piłek w meczu w Krośnie. Miles ze swoimi trzynastoma wyrównał najlepsze osiągnięcia np. Justina Jacksona, Kirka Archibeque’a czy Michaela Frasera – niezłe towarzystwo!

Żaden inni rozgrywający w tym sezonie PLK nie osiągnął jeszcze 10 zbiórek w meczu. Drugim jest Krzysztof Szubarga z 9 zebranymi piłkami. Tyrone Brazelton i Royce Woolridge mieli mecze z 8 zbiórkami na koncie. Najlepszy dotychczas wynik Łukasza Koszarka to 5, a Jerela Blassingame’a to 4.