Anthony Miles – aż 13 zbiórek mikrusa!

Anthony Miles – aż 13 zbiórek mikrusa!

Share on facebook
Share on twitter

Tylko 185 cm, a może i mniej, ale jakie serce do walki na tablicach. Anthony Miles w środę poprowadził Polpharmę do wygranej z Siarką, notując 21 punktów, 13 zbiórek i 4 asysty.

miles
Anthony Miles (z piłką) / fot. Polpharma Starogard Gd.

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >> 
Polpharma wcale nie miała łatwego meczu z nieobliczalną drużyną z Podkarpacia, przełamując ją i wygrywając 86:78 dopiero po zrywie w ostatniej kwarcie. Bohaterem meczu był właśnie Anthony Miles, który znany jest z możliwości ofensywnych, ale niekoniecznie z podkoszowego potencjału.

Amerykanin w 31 minut na parkiecie zanotował aż 13 zbiórek – 8 w obronie i aż 5 w ataku. Oczywiście jest to jego najlepszy wynik w karierze na polskich parkietach. Jego średnia z sezonu to 4.8 zbiórki na mecz, swoją drogą całkiem niezła, jak na rozgrywającego. Najlepszy wynik, grającego drugi sezon w PLK, Milesa wynosił dotychczas 10.

Rekord zbiórek w dotychczasowych meczach w lidze należy do Shawna Kinga ze Stali Ostrów Wlkp., który zebrał 18 piłek w meczu w Krośnie. Miles ze swoimi trzynastoma wyrównał najlepsze osiągnięcia np. Justina Jacksona, Kirka Archibeque’a czy Michaela Frasera – niezłe towarzystwo!

Żaden inni rozgrywający w tym sezonie PLK nie osiągnął jeszcze 10 zbiórek w meczu. Drugim jest Krzysztof Szubarga z 9 zebranymi piłkami. Tyrone Brazelton i Royce Woolridge mieli mecze z 8 zbiórkami na koncie. Najlepszy dotychczas wynik Łukasza Koszarka to 5, a Jerela Blassingame’a to 4.

RW

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >> 

POLECANE

Patrick Beverley zaangażowaniem, umiejętnościami i charakterem zapracował na reputację jednego z czołowych specjalistów od defensywy w NBA. Gdyby jednak chcieć z Beva usnąć, jak z cebuli, wierzchnią warstwę – w tym przypadku generowanego wokół siebie szumu – jakim obrońcą byłby wtedy?

tagi

W ostatnich dwóch meczach trafił rewelacyjne 13 z 16 trójek, a ostatni mecz poniżej 15 punktów zaliczył 11 listopada. Raymond Cowels jest w świetnej formie, a jego PGE Spójnia zbliża się do miejsca w pierwszej ósemce.
22 / 01 / 2020 16:15

NBA

Wiemy już oficjalnie, że Dwight Howard (Los Angeles Lakers) oraz Derrick Jones Jr. (Miami Heat) przyjęli zaproszenie do tegorocznego konkursu wsadów podczas Meczu Gwiazd w Chicago. Howard planuje już nawet sobie występ, a do pomocy chciałby zwerbować… Kobiego Bryanta.
23 / 01 / 2020 15:02
Ciekawostki z Anwilu, dużo o nowym Stelmecie, trenerzy Tabak i Milicić, wspomnienie „TEGO” meczu playoff Anwil vs. Stelmet, tajemnica świetnej formy – Jarosław Zyskowski jr zdradza mnóstwo intrygujących faktów o swojej karierze i ostatnich sezonach w PLK.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Wiemy już oficjalnie, że Dwight Howard (Los Angeles Lakers) oraz Derrick Jones Jr. (Miami Heat) przyjęli zaproszenie do tegorocznego konkursu wsadów podczas Meczu Gwiazd w Chicago. Howard planuje już nawet sobie występ, a do pomocy chciałby zwerbować… Kobiego Bryanta.
23 / 01 / 2020 15:02
Dopiero co wrócił do gry Kristaps Porzingis, a w Dallas już mają kolejne zmartwienie. We wtorek Mavericks nie dali rady Los Angeles Clippers (było 107:110) i na domiar złego kontuzji doznał Dwight Powell, który najprawdopodobniej zerwał Achillesa.
22 / 01 / 2020 10:19
Do pierwszego spotkania eliminacyjnego z Izraelem został już niecały miesiąc, ale nie wszyscy kadrowicze z mundialu są w optymalnej formie. To idealna okazja do wprowadzenia do reprezentacji nowych graczy jak Jarosław Zyskowski czy Aleksander Dziewa, którzy w lidze spisują się świetnie.
22 / 01 / 2020 20:24
Doświadczony rzucający Stelmetu ma już zgodę klubu na wyjazd z reprezentacją Polski 3×3 na turnieje kwalifikacyjne przed Tokio 2020. – Występ na igrzyskach olimpijskich byłby zwieńczeniem mojej kariery – mówi Przemysław Zamojski.
21 / 01 / 2020 17:30