PRAISE THE WEAR

Anwil demoluje – GTK dalej słabiutkie

Anwil demoluje – GTK dalej słabiutkie

GTK dalej w potężnym dołku. Anwil zdemolował gliwiczan na własnym parkiecie 95:71, a Żiga Dimec w debiucie zdobył 10 punktów i zebrał 3 piłki.
Anwil Włocławek / fot. A. Romański, plk.pl

Superbet – najlepsze kursy na koszykówkę. Cashback 500 i 50 zł na start. Sprawdź! >>

Anwil był zdecydowanym faworytem tego spotkania i już w pierwszej połowie pokazał dlaczego. GTK nie mogło tego dnia skorzystać z chorego Damonte Dodda, co poskutkowało kompletnym brakiem obrony obręczy w zespole z Gliwic. Jonah Mathews łatwo wjeżdżał pod kosz, ale i podkoszowi nie mieli problemu z kończeniem podań od obwodowych. 

Jednym z nich był nowo pozyskany Żiga Dimec. Słoweniec w swoich pierwszych minutach pokazał, że jest niesamowicie silny i jest w stanie partnerom robić miejsce pod obręczą, ale też upchnąć się samemu i skończyć akcje. Dobrze mecz zaczął także drugi środkowy, czyli Szymon Szewczyk, który na samym starcie zaaplikował rywalom dwie trójki. 

Włocławianie dużo rzucali z dystansu, podobnie zresztą jak goście, ale z dużo lepszym skutkiem. W pierwszej połowie po trójce dorzucili także dalecy rezerwowi, czyli Marcin Woroniecki i Alex Olesiński, którzy tego dnia otrzymali sporo szans od trenera Przemysława Frasunkiewicza. Po 20 minutach było 51:32 dla gospodarzy. 

W drugiej połowie obraz gry nieszczególnie się zmienił. Rozpędzony Jonah Mathews dalej katował obronę rywali (19 punktów), a cały zespół z Włocławka demolował GTK na deskach (45:25). Pojedyncze dobre akcje Filipa Puta tak naprawdę ratowały gliwiczan tylko i wyłącznie przed przegrywanie różnicą -30 i więcej.

Mimo że do końca meczu było jeszcze sporo minut, to sam wynik był rozstrzygnięty. Włocławianie prawie całą czwartą kwartę rozegrali polskim składem, dzięki czemu swoje wejście zaliczył także 16-letni Szymon Gallus. Ostatecznie skończyło się na wyniku 95:71.

GS

POLECANE

tagi

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Postaci ustawionej tyłem na zdjęciu dziś na parkiecie nie zobaczymy. Josh Bostic został odsunięty od drużyny, a jego kontrakt prawdopodobnie zostanie rozwiązany. Ale będą inni! Między innymi wracający po kontuzji Kamil Łączyński.