Anwil lepszy od Trefla – McKenzie Moore z dobrym debiutem

Anwil lepszy od Trefla – McKenzie Moore z dobrym debiutem

Trefl grał lepiej niż ostatnio, ale mistrzom Polski nie dał rady. Bardzo dobrze broniący Anwil Włocławek pewnie pokonał Trefla Sopot 77:64. McKenzie Moore zdobył 16 punktów.
Krzysztof Sulima / fot. A. Romański, plk.pl

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Przyjemnie było popatrzeć, jak od początku meczu w ważnych rolach występują polscy gracze. W Anwilu szalał wręcz Krzysztof Sulima, który trafił 2 trójki i już po pierwszej kwarcie miał na koncie 10 punktów. Z drugiej strony odpowiadał – coraz pewniejszy siebie – Michał Kolenda, który zdobył szybkie 8 pkt. dla Trefla (w meczu miał 15).

Anwil odskoczył na 18:10, jednak gospodarze, dzięki trafieniom spod kosza Pawła Leończyka i Nany Foulanda wyciągnęli na 20:20 po pierwszej kwarcie.

W drugiej części włocławianie – może poza Chrisem Dowem – nie imponowali skutecznością, ale dodatkowe szanse, dzięki zbiórkom w ataku. Korzystnie (debiut w PLK) wypadał McKenzie Moore, łatwo wchodzący na kosz i dobrze broniący. Po drugiej stronie pozytywnie zaskoczył Mikołaj Kurpisz, który zdobył 6 pkt. w trakcie dobrej zmiany.

Do przerwy Anwil prowadził 41:35.

Po przerwie różnicę zaczęła robić bardzo dobra obrona mistrzów Polski. Ozdobą trzeciej kwarty był też atomowy wsad Shawna Jonesa, po niebanalnej asyście Sulimy (wideo poniżej). Trefl wziął się jednak w garść, dzięki świetnej grze oby braci K. Łukasz zdobył aż 9 punktów w tej części i po 30 minutach było tylko 58:53 dla włocławian.

Treflowi wciąż brakowało brakowało realnego wsparcia ze strony obwodowych Amerykanów – Medlocka i Ayersa. Ważne punkty (9 z rzędu!) w 4. kwarcie dla Anwilu zdobywał Szymon Szewczyk i przewaga gości na 4 minuty przed końcem wzrosła do 10 oczek (69:59).

Losy meczu przesądziła celna trójka, bardzo dobrego w niedzielę, Dowe’a. Trefl w ostatniej części nie miał szczęścia do decyzji sędziów, ale oczywiście Anwil wygrał zasłużenie. To już jego 9. wygrana z rzędu.

McKenzie Moore w debiucie wypadł obiecująco, zdobył 16 punktów. Miał też 5 strat, ale zrozumienie z zespołem na pewno jeszcze przyjdzie czas.

Pełne statystyki z meczu TUTAJ >>

TS

.

NBA

Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
– Mam nadzieję, że Spurs okażą się klubem, który postawi na Jeremy’ego jako na zawodnika ataku. Że trenerzy przygotują dla niego sety, że będą w niego inwestować pod tym względem – mówi ekspert PolskiKosz.pl Radosław Hyży po wyborze reprezentanta Polski w drafcie przez zespół z San Antonio.
24 / 06 / 2022 20:26
Gregg Popovich, cień Tima Duncana, mistrzowskie banery i takież aspiracje – oto obraz San Antonio Spurs wyłaniający się z naszej wyobraźni, która chciałaby, aby Jeremy Sochan miał w NBA jak najlepiej. Niestety, prawda o tym klubie może się okazać nieco mniej kolorowa.
24 / 06 / 2022 15:51
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
Był gwiazdą NBA, zarobił gigantyczne pieniądze, ale nigdy nie zapomniał gdzie zaczął zrzucać zbędne kilogramy. Wczoraj po latach młodszy z braci Gasol ostatecznie spłacił dług wdzięczności. Jego – dosłownie i w przenośni – klub z Girony wrócił do hiszpańskiej ekstraklasy. Miasto długo nie mogło zasnąć.