Anwil miażdży MKS – jest forma „Sokoła”!

Grający w ogromnym osłabieniu MKS (m.in. bez Dominica Artisa) nie miał szans w starciu z Anwilem, który wygrał we Włocławku 112:88. Najlepszy mecz w tym sezonie rozegrał Michał Sokołowski, który zdobył 18 punktów.
Michał Sokołowski/ fot. Ryszard Wszołek, Enea Astoria Bydgoszcz

MKS przystąpił do tego spotkania nie tylko bez niedawno zwolnionych, Tavariusa Shine’a i Evariste Shonganyi, ale także bez swojego lidera Dominica Artisa, Jakuba Kobla, Radosława Choraba i Iwana Wasyla. Oznaczało to, że na obwodzie z graczy podstawowej rotacji byli tylko Robert Johnson i Marek Piechowicz.

Anwil był więc ogromnym faworytem i pierwsze minuty tylko to potwierdziły. Zaczęło się od dominacji pod koszem Shawna Jonesa, a także trafień z dystansu Chase’a Simona i Jakuba Karolaka. Broniący strefą MKS jednak potrafił się ogryźć gospodarzom i Anwil prowadził po pierwszej kwarcie 23:19.

W grę włocławian wdarła się pewna niechlujność i lenistwo (masa strat) i dąbrowianie po punktach Bryce’a Douviera nawet wyszli na prowadzenie (31:26). Anwil w kolejnych akcjach zagrał przez skutecznego Rolandsa Freimanisa, a potem dołączył się także Ricky Ledo i Anwil do przerwy prowadził 56:44.

W trzeciej kwarcie gospodarze jednak nie pozostawili złudzeń rywalom, kto jest lepszy. Kosz seryjnie dziurawił Ricky Ledo, a punkty z szybkiego ataku zdobywali Michał Sokołowski czy Freimanis. Na ostatnią cześć gry Anwil wyszedł z 26-punktowym prowadzeniem.

Sporo minut po stronie zespołu z Włocławka w drugiej połowie otrzymali Polacy, którzy w poprzednich meczach raczej tylu okazji do gry nie mieli. Krzysztof Sulima i Jakub Karolak pokazali się z dobrej stronie w defensywie, ale w ataku zaliczyli kilka fatalnych pudeł, a Michał Sokołowski rozegrał „mecz na przełamanie”, w którym zdobył 18 punktów.

Ostatecznie przewaga Anwilu sięgnęła 24 punktów – włocławianie wygrali 112:88 i zanotowali 7. zwycięstwo na swoim koncie.

.

Drugi odcinek #StrefaChanasa na rozpoczęcie koszykarskiego sezonu 2020/21! Gośćmi Kamila są: trener Mihailo Uvalin oraz Radosław Hyży, był znany zawodnik, a obecnie także trener. Czego spodziewają się po zespołach ekstraklasy?

W niedzielę 6 września w Łodzi wystartowała XIII edycja treningów z weteranem ligi NBA. Łodzianin, który 15 lutego zakończył swoją dwunastoletnią karierę na parkietach najlepszej koszykarskiej ligi świata postanowił rozpocząć tegoroczną edycję w swoim rodzinnym mieście.
Euroligowe potęgi z nieograniczonymi budżetami oraz jedna z najbogatszych lig na Starym Kontynencie? To już nieaktualne. Kibice przyzwyczaili się do wielkich gwiazd nad Bosforem, ale drogich graczy w tureckiej BSL prawie już nie widać. O pogarszającej się sytuacji pisze Wojciech Malinowski, analizując spadające zarobki graczy.
1 / 05 / 2020 11:53