Anwil na ciężkich nogach – porażka z Peristeri Ateny

Za dużo strat, zmęczenie i słabiutka skuteczność – to główne przyczyny porażki (69:80) Anwilu Włocławek z Persiteri Ateny podczas drugiego dnia turnieju w Brindisi. Chase Simon zdobył 18 punktów.
Chase Simon i Igor Milicić / fot. A. Romański, plk.pl

Zaczęło się od prowadzenia Anwilu 8:0, by zaraz potem na tablicy wyników było 22:8, ale dla rywali. Włocławianie zaliczyli ogromny przestój w grze, co zresztą zdarzało się również potem w tym spotkaniu.

W grze Anwilu było zbyt dużo strat, a na dodatek rzuty z dystansu nie mogły znaleźć drogi do kosza. Mimo to włocławianie doszli rywala i wydawało się, że są w stanie go przełamać i wygrać to spotkanie.

Bardzo dobre minuty zaliczył Krzysztof Sulima, który zebrał kilka piłek w ataku, a także trafił ważną trójkę z rogu. Aktywny w ofensywie był także Chase Simon, który grał zdecydowanie najrówniej w przekroju dwóch spotkań.

Jednak w końcówce spotkania z Peristeri Anwil musiał sobie radzić bez Simona, ale także bez Ricky’ego Ledo, który w tym meczu otrzymał bardzo limitowane minuty. Na parkiet w trzeciej i czwartej kwarcie nie wybiegł także Szymon Szewczyk, co może oznaczać, że niektórzy zawodnicy z Włocławka wciąż mocno odczuwają trudy okresu przygotowawczego.

Grecy więc odskoczyli, a piątka Anwilu z Milanem Milovanoviciem i Chrisem Dowe nie wyglądała najlepiej. Obaj notowali dużo strat i podejmowali niezbyt dobre decyzje na parkiecie.

Włocławianie ostatecznie przegrali z Ateńczykami, także z zespołem grającym w Lidze Mistrzów, 69:80. Warto jednak wspomnieć, że Persiteri nie grało dzień wcześniej meczu, tak jak Anwil, co na pewno miało mniejsze lub większe znaczenie dla dyspozycji graczy Anwilu.

Punkty dla Anwilu: Simon 18, Dowe, 16, Sulima 11, Wroten 7, Karolak 7, Freimanis 6, Ledo 4, Milovanović 0, Szewczyk 0, Wadowski 0.