Anwil na ciężkich nogach – porażka z Peristeri Ateny

Anwil na ciężkich nogach – porażka z Peristeri Ateny

Share on facebook
Share on twitter
Za dużo strat, zmęczenie i słabiutka skuteczność – to główne przyczyny porażki (69:80) Anwilu Włocławek z Persiteri Ateny podczas drugiego dnia turnieju w Brindisi. Chase Simon zdobył 18 punktów.
Chase Simon i Igor Milicić / fot. A. Romański, plk.pl

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Zaczęło się od prowadzenia Anwilu 8:0, by zaraz potem na tablicy wyników było 22:8, ale dla rywali. Włocławianie zaliczyli ogromny przestój w grze, co zresztą zdarzało się również potem w tym spotkaniu.

W grze Anwilu było zbyt dużo strat, a na dodatek rzuty z dystansu nie mogły znaleźć drogi do kosza. Mimo to włocławianie doszli rywala i wydawało się, że są w stanie go przełamać i wygrać to spotkanie.

Bardzo dobre minuty zaliczył Krzysztof Sulima, który zebrał kilka piłek w ataku, a także trafił ważną trójkę z rogu. Aktywny w ofensywie był także Chase Simon, który grał zdecydowanie najrówniej w przekroju dwóch spotkań.

Jednak w końcówce spotkania z Peristeri Anwil musiał sobie radzić bez Simona, ale także bez Ricky’ego Ledo, który w tym meczu otrzymał bardzo limitowane minuty. Na parkiet w trzeciej i czwartej kwarcie nie wybiegł także Szymon Szewczyk, co może oznaczać, że niektórzy zawodnicy z Włocławka wciąż mocno odczuwają trudy okresu przygotowawczego.

Grecy więc odskoczyli, a piątka Anwilu z Milanem Milovanoviciem i Chrisem Dowe nie wyglądała najlepiej. Obaj notowali dużo strat i podejmowali niezbyt dobre decyzje na parkiecie.

Włocławianie ostatecznie przegrali z Ateńczykami, także z zespołem grającym w Lidze Mistrzów, 69:80. Warto jednak wspomnieć, że Persiteri nie grało dzień wcześniej meczu, tak jak Anwil, co na pewno miało mniejsze lub większe znaczenie dla dyspozycji graczy Anwilu.

Punkty dla Anwilu: Simon 18, Dowe, 16, Sulima 11, Wroten 7, Karolak 7, Freimanis 6, Ledo 4, Milovanović 0, Szewczyk 0, Wadowski 0.

GS

POLECANE

tagi

„Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa. Pieśni o Małym Rycerzu”. Pieśń znana z hal siatkarskich już niedługo może zagościć na meczach Śląska Wrocław. I to nie w chwilach słabości, ale w uznaniu dla pracy trenera Olivera Vidina. Pod jego wodzą drużyna 17-krotnego mistrza Polski wygrała 6 z 9 spotkań i jest na dobrej drodze, aby awansować do fazy play-off.
27 / 01 / 2020 18:33

NBA

Właściwy ruch, oznaka szacunku i szansa, aby należycie przygotować pożegnanie. NBA oficjalnie przełożyła wtorkowe starcie między Los Angeles Lakers a Los Angeles Clippers z powodu tragicznej śmierci Kobe Bryanta, który zginął w katastrofie helikoptera w niedzielę.
28 / 01 / 2020 0:22
Niezwykły filmik zapada w pamięć równie mocno, jak i urywki z grą Kobego w NBA. Za kilkuminutowe arcydzieło “Dear Basketball” koszykarz został w 2018 roku uhonorowany Oscarem. Warto zobaczyć to wideo w całości!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Do pierwszego spotkania eliminacyjnego z Izraelem został już niecały miesiąc, ale nie wszyscy kadrowicze z mundialu są w optymalnej formie. To idealna okazja do wprowadzenia do reprezentacji nowych graczy jak Jarosław Zyskowski czy Aleksander Dziewa, którzy w lidze spisują się świetnie.
22 / 01 / 2020 20:24