Anwil pod ścianą – Rasta we Włocławku

Share on facebook
Share on twitter
Rasta Vechta, która nie dała szans Anwilowi w pierwszej rundzie, to na dziś główny rywal Anwilu do miejsca w pierwszej czwórce grupy Ligi Mistrzów. Włocławianie myśląc o awansie muszą zrobić wszystko by wygrać, a idealnym scenariuszem byłoby odrobienie 13-punktowej straty z pierwszego spotkania.
Chase Simon i Igor Milicić / fot. A. Romański, plk.pl

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Sinusoida humorów we Włocławku trwa w najlepsze. Po bardzo dobrym, choć przegranym meczu z AEK Ateny można było być zadowolonym z postawy Anwilu, ale już kilka dni później, po blamażu ze Startem w Lublinie, ciężko znaleźć jakieś pozytywy.

Moment na kolejny spadek formy i nastrojów wokół zespołu jest niezbyt fortunny. Anwil we wtorek rozegra prawdopodobnie najważniejszy mecz w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Rywalem będzie Rasta Vechta, a więc bezpośredni rywal do miejsca w pierwszej czwórce w grupie i awansu.

Zespół z Niemiec ma bilans 4-3, z kolei Anwil ma jedną porażkę więcej na koncie. W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi ekipami włocławianie zostali zdominowani przez Rastę i przegrali 76:89 (skrót wideo poniżej). Znakomity występ zaliczył wtedy Trevis Simpson, który Anwilowi zaaplikował 28 punktów. Dla ekipy z Polski najwięcej punktów, 18, zdobył Chris Dowe.

Włocławianie myśląc o awansie z grupy muszą zrobić wszystko, by pokonać Niemców we wtorek. Idealnym scenariuszem oczywiście byłoby także odrobienie strat z pierwszego spotkania, choć to łatwe oczywiście nie będzie.

Ewentualna porażka nie zamknie Anwilowi drogi do awansu. Ten sezon pokazał już, że tak naprawdę każdy może ograć każdego w tej grupie. Rasta wygrywając we Włocławku ucieknie jednak Anwilowi na 3 zwycięstwa (2 zwycięstwa + przy takim samym bilansie Rasta będzie wyżej) i odrobienie takiej straty będzie już bardzo ciężkie.

Zespół z Vechty w sobotę, w meczu ligowym, pokonał 77:72 Gigantów z Ludwigsburga, z którymi Anwil rywalizował rok temu w Lidze Mistrzów. Wcześniej jednak Rasta zanotowała 3 porażki z rzędu (2 w lidze i 1 z San Pablo Burgos). Niemcy to także autorzy jednej z największych niespodzianek w grupie B Ligi Mistrzów – Rasta pokonała nawet w Atenach AEK 79:75!

Można grę zespołu z Niemiec rozkładać na czynniki pierwsze, prześwietlać liderów i ich mocne strony, ale tak naprawdę najważniejsze będzie to, jak Anwil podejdzie do tego spotkania – czy tak jak z AEK, czy tak jak ze Startem?

Rozwiązanie zagadki już we wtorek – mecz rozpocznie się o 18:30, transmisja w Eurosport 2.

GS

.

Kuriozalny materiał, nawet jak na reputację prezesa PZKosz. W serwisie Interia ukazało się nagranie, w którym Radosław Piesiewicz formułuje szereg poważnych zarzutów pod adresem Polskiego Cukru Toruń i byłego prezesa Macieja Wiśniewskiego, chociaż przyznaje się, że nie wie, czy te oskarżenia są prawdziwe.
24 / 02 / 2021 14:58

NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Z pierwszych 4 meczów eliminacji do Eurobasketu 2022 Hiszpania wygrała tylko 2, lecz wystarczyło to, by zapewnić sobie awans. Korzysta z tego trener Sergio Scariolo, który na „bańkę” w Gliwicach przywiezie mocno eksperymentalny skład, z trzema potencjalnymi debiutantami.